Мета росіян не регіони, а тотальний блекаут країни, - Герман Галущенко

АКТУАЛЬНО
13.04.24 - 9:20

"Не вірте жодним прогнозам! Ніхто не знає, з якою генерацією ми дійдемо до зими".  міністр енергетики Герман Галущенко про поточну ситуацію в енергетиці.

«Вони і не зупинялися, просто збільшили масштаб. Росіяни ж і раніше обстрілювали: Дніпро, Кривий Ріг – це було усю зиму. Били по підстанціях, об’єктах генерації, обмежували індустрію, зупиняли роботу металургійного комбінату "АрселорМіттал". Тому зараз лише відбулося масштабування атак. Просто те, що їх умовно ніхто не відчував у певному регіоні, складало враження, що росіяни не завдавали ударів. Нещодавно знову відбулася масштабна атака, і мета - вже не регіони, а тотальний блекаут країни», - каже Галущенко.

 

За його інформацією тактика росіян масштабувалася в рази. Якщо у 2022-2023 роках окупанти завдавали близько ста ударів одночасно, то зараз - понад 150.

 

«Ситуація складна. Ми втратили багато генерації. Але в цілому система не розвалилася, вона цілісна і стабільна. Найстрашніше – це коли система розвалюється: так звана каскадна аварія, після якої її потрібно збирати назад. Слава Богу, в цьому плані все нормально», - заспокоює міністр.

 

По ситуації із забезпеченням світлом влітку Галущенко дає обережні прогнози.

 

«Звичайно, якщо споживання суттєво зросте, буде складно. Але треба також розуміти реальну ситуацію. Вважаю, якщо у людей є можливість не вмикати той же кондиціонер хоча би в пікові години, то варто намагатися не навантажувати систему. Хоча і до війни спостерігалися два піки споживання електроенергії – літо і зима. Вони майже рівнозначні за споживанням гігават. Подивимося, які атаки далі будуть. Вони точно будуть, але побачимо, яким буде їхній вплив», -  каже посадовець.

 

Захистити від прямого влучання такі станції, як Трипільска ТЕС, неможливо, - пояснює Герман Галущенко.

 

«Там машинна зала – це 9-поверхова будівля... Це нереально. Були системи пасивного захисту, але вони, як правило, захищають від уламків. Якщо непряме влучання, вони працюють. Більше того, вони більш-менш дієві при дронах. А від ракет іншого рішення, ніж ППО, немає, як би нам не хотілося», - каже фахівець.

 

В стратегії енергетики Україна  вже відмовляється від теплової генерації. Був план зробити це до 2035 року. А через російські атаки доводиться суттєво прискорити цей "зелений" перехід.

 

«У нас є проєкти з газогенерації, які вже реалізовані, деякі в процесі. Зараз будемо дуже суттєво нарощувати цю історію, максимально прискорювати ці проєкти. Гадаю, збільшимо набагато їхню кількість у цьому році», - пояснює міністр.

 

На  дорікання «експертів», мовляв чому раніше не шукали інші способи забезпечення електроенергією, Галущенко буквально скипає.

 

«Це пишуть люди, які втекли з України 24 лютого 2022 року, їх здуло зі своїх посад. Я їх всіх знаю. А тепер вони розказують, як треба робити. А ти приїдь сюди, посиди тут під обстрілами, зроби щось, тоді будеш говорити. А так вони всі – ухилянти і дуже умовні фахівці», - впевнений енергетик.

Джерело - УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: