ВР ухвалила закон про індивідуальні освітні траєкторії для студентів

ОСВІТА
23.04.24 - 15:25

Верховна Рада ухвалила законопроєкт з  розвитку індивідуальних освітніх траєкторій для студентів вищих закладів освіти. За ним вони можуть здобувати освіту, як швидше, так і довше, а також самостійно змінювати спеціальність. Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

"Наша ідея – створити більше можливостей і дати більше свободи студентам ЗВО. Наприклад, самостійно регулювати темп і тривалість навчання, а також, за потреби, змінювати спеціальність після року чи півтора навчання, завдяки запровадженню міждисциплінарних освітніх програм на бакалаврському рівні", – написав він.

 

Крім того, новий закон  дає можливість студентам обрати тривалість навчання. Наприклад, ступінь бакалавра можна отримати за 3 або 5 років в залежності від того, яке навантаження обере студент самостійно.

 

Для студентів-контрактників індивідуальний навчальний план допоможе пришвидшити  здобування освіти - за 3 роки, так і подовжити - до 8 років.

 

Також закон дозволяє абітурієнтам вступати не на спеціальність, а на галузь. Завдяки цьому студенти перших курсів зможуть зрозуміти, на якій спеціальності вони хочуть навчатися.

 

«Для таких регульованих спеціальностей, як право, медицина, правоохоронна діяльність будуть детально визначені вимоги до компетентностей та результатів навчання. Для цих спеціальностей передбачено державні кваліфікаційні іспити», - уточнили в Міністерстві освіти й науки.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: