11 січня – Всесвітній день «дякую». Історія свята та цікаві факти

СВЯТО
11.01.21 - 10:00

Всесвітній день “дякую” щорічно відзначається 11 січня. Таким чином ЮНЕСКО та ООН хочуть нагадати людям про те, наскільки важливі хороші манери та ввічливість.

Ініціатива створити день, присвячений вдячності, надійшла від миротворчих організацій.

 

 

Вперше слово "дякую" згадується у Паризькому словнику-розмовнику, який видали у 1586 році. У побуті воно стало застосовуватися лише у 20 столітті. Свято створили з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, а датою свята обрали 11 січня.

 

 

У цей день у всьому світі проводять веселі конкурси, флешмоби, благодійні акції. Люди дарують одне одному подарунки та листівки, малюють плакати зі словом "дякую", організовують вечірки. У цей день не забудьте сказати щирі слова подяки своїм друзям, близьким і рідним за те, що вони цінують і люблять вас.

 

 

На думку психологів, подяка – не лише прояв ввічливості та можливість покращити стосунки, а й турбота про психологічне здоров’я. Дослідники припускають, що вдячність може покращити самопочуття, фізичне здоров’я, створює позитивні емоції та допомагає впоратися зі стресом.

 

 

Оскільки для більшості людей висловлення подяки є повсякденним явищем, то той, хто говорить “спасибі”, часто не надає цьому великого значення. Втім, подяка немов оптимізує погляд людини на життя. Вдячні люди готові приймати нові виклики та оптимістичніше налаштовані на досягнення своїх цілей.

 

 

Цікавий факт: коли працівники відчувають, що начальник хвалить та цінує їхню роботу, вони теж стають вдячними. 

 

Джерела: УНІАН, Перший регіональний. Фото з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: