14 жовтня – День захисників і захисниць України, День українського козацтва та свято Покрови

СВЯТО
14.10.21 - 5:55

14 жовтня українці відзначають одразу три великих свята – День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрову Пресвятої Богородиці.

День захисників і захисниць України

День захисників і захисниць України – наймолодше.  Започатковане 14 жовтня 2014 року президенським указом з назвою День захисника України. З 2015 року є державним святом і неробочим днем. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України. 

 

Покрова Пресвятої Богородиці

Свято Покрови Пресвятої Богородиці святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, сталося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

Покров Богородиці захистив місто від противника. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей. Його відзначають православні та греко-католики.

 

День українського козацтва

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені та на хоругвах.

Зародилося козацтво на українських землях у XV ст. Від самого початку козаками ставали виключно вільні люди, які вирішили все своє життя присвятити захисту України від ворогів.

Запорізька Січ була демократичним незалежним об’єднанням. Головними принципами тут були свобода і рівність – усі мали рівні права та обов’язки. Водночас на Січі дотримувалися жорсткої дисципліни, адже відповідальність була запорукою успіхів козаків під час військових походів.

 

Джерело: УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: