2 вибухи замість 8, контроль експертів, пилопридушення та екологічна програма – рішення комісії щодо «Рудомайну»

ЕКОЛОГІЯ
07.12.21 - 14:30

7 грудня відбулося третє засідання тимчасової робочої групи з питань роботи підприємств «Рудомайн» та «Українська Гірничодобувна компанія», які проводять розробки кар'єрів у центрі міста.

На третє засідання робочої групи, як і попередні, було запрошено місцевих жителів, представників гірничодобувних підприємств, державних контролюючих органів, громадськості.

 

Нагадаємо, директор «УГК» Сергій Генкуленко, який представляв інтереси обох гірничодобувних підприємств, розповів, що підприємства мають дозвільні документи, отримані в Києві від Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів, Держспоживслужби, Державної служби геології та надр України, щодо обсягів роботи цих підприємств.

 

Тимчасова робоча група ухвалила такі рішення:

 

1. Залучити незалежну експертну організацію (лабораторію Міністерства охорони здоров'я України), яка замірятиме шуми та вібрації у житлових приміщеннях та на території житлової забудови поблизу кар'єрів у нічний час;

 

2. Залучати незалежну експертну організацію "Академічний Дім", яка вимірює сейсмічні впливи всіх вибухів цих підприємств;

 

3. Зобов'язати підприємства до обов'язкового виконання заходів у межах міської екологічної програми:

- пилопридушення всіх поверхонь (дороги, укоси та виступи кар'єрів, місця складування продукції та порожньої породи тощо) із застосуванням зелених технологій, сполучних речовин та інших інноваційних методів;

- встановлення автоматизованих постів контролю якості повітря на межі сортувальної зони;

- озеленення санаторної зони та територій прилеглих до житла криворіжців;

- розробка проєкту та виконання рекультивації земель;

- виконання оцінки впливів підприємств на довкілля та ризики для здоров'я людей;

- створення сайту з розміщенням усієї екологічної інформації щодо діяльності підприємств.

 

 

Нагадаємо, раніше Анатолій Лобза, держінспектор управління Держпраці – служби, яка видає дозволи, головний офіс якої знаходиться у Києві – повідомив, що підприємства можуть підривати 4-5 разів на місяць і «питань до них немає» («Рудомайн» - 4 вибухи на місяць та «УГК» до 5 вибухів на місяць). Тобто підприємства «Рудомайн» та «Українська Гірничодобувна компанія» мали дозвільні документи на провадження виробничої діяльності, отримані від держорганів.

 

Робоча група на підприємствах зробила такі висновки:

- погодити гірничодобувним підприємствам «Рудомайн» та «УГК» вибухи лише на січень 2022 року та лише по 1 вибуху на місяць на підприємство;

- від екологічної інспекції та Держпродслужби у січні отримати висновки про виконання розпорядження про виявлені порушення та зробити додаткові висновки.

 

Зазначимо, що міські служби не мають функції контролю та важелів впливу на підприємства, на проведення перевірок та покарань за порушення. Це функції лише державних відомств. Але, попри те, що дозволи видавали держоргани, міська влада разом із жителями наполягає на виконанні екологічної програми підприємствами «Рудомайн» та «Українська Гірничодобувна компанія».

 

Раніше в.о. міського голови Ю.Вілкул направив листи до центральних відомств. У них висунули вимогу відреагувати на претензію криворіжців, щоб захистити їхні конституційні права на безпечні для здоров'я та життя умови проживання.

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: