23 страйкарі ще під землею. Керівництво КЗРК пообіцяло підвищення зарплати з 1 жовтня ще на 10%

КОМЕНТАР
01.10.20 - 15:25

Ситуація на шахтах КЗРК досі залишається остаточно не вирішеною. Частина страйкарів (три шахти) вже піднялася на поверхню, а 23 гірники шахти "Октябрська" все ще перебувають у забої.

Учора адміністрація КЗРК оприлюднила наказ, в якому йдеться про підвищення з 1 жовтня 2020 року тарифних ставок та посадових окладів працівників на 10% (на фото нижче).

 

Актуальну на сьогодні ситуацію по підприємству нам прокоментував голова міської організації Незалежної профспілки гірників України Юрій Самойлов.

 

"Можна назвати ці новини позитивними, - каже Самойлов. - Учора на КЗРК видали наказ про підвищення заробітної плати усім працівникам комбінату на 10%. У вересні зарплату різним категоріям працівників піднімали на 10% і 25%, тобто виходить, що рівень підвищення зарплат становить 22-27%. Страйку, як такого, в принципі не було - був конфлікт між працівниками і менеджментом КЗРК. Зараз частина шахтарів перейшла від жорсткої фази конфлікту до перемовин, решта ж вважає перемовини неефективними і продовжує жорстку фазу. Коли конфлікт був у розпалі, мало хто вірив, що в жовтні керівництво піде на підвищення зарплат. Фактично домовленості поки усні, але є розуміння, що конфлікт треба вирішити. Важливіше, що у кожного в голові, а не на папері. Зараз три шахти вже почали працювати, "Октябрська" ще не працює, але там були власні проблеми, які треба вирішувати протягом року-півтора. Тому саме там все це й виникло. Наразі конфлікт повністю не вичерпаний - 23 гірники ще під землею, серед них - дві жінки (сигналістки), і це ускладнює ситуацію. Гірники "Октябрської" не йдуть на перемовини. Поки що будемо сподіватися, що рано чи пізно переговори почнуться".  

 

Нагадаємо, майже місяць у Кривому Розі страйкували гірники чотирьох шахт "Кривбасзалізрудком", який у рівних частинах належить групам "Приват" та "Метінвест". 

 

Як ми повідомляли, 25 вересня з підземних виробок виїхали нагору гірники "Тернівської" та "Гвардійської". 29 вересня на поверхню у повному складі піднялися шахтарі «Родіни».

 

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: