7 грудня - День української хустки. 5 цікавих фактів про наш унікальний національний аксесуар

СВЯТО
07.12.21 - 10:32

7 грудня відзначають День української хустки. Вона є не тільки елементом вбрання, але і важливим національним оберегом. День хустки святкують з 2019 року, щоб об'єднати жінок в усій країні та вшанувати автентичні традиції.

Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Їх передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, адже це була цінна сімейна реліквія.

 

5 цікавих фактів про українську хустку

 

 • Хустка була «індикатором» соціального статусу жінки. Незаміжні дівчата зазвичай носили вінки або стрічки у волоссі і їм було необов’язково покривати голову. Якщо ж вони одягали хустку, то зав’язували її як вінок. Після весілля дівчина обов’язково починала покривати голову.


   

 • Хустка позначала рівень достатку сім'ї. Її тканина та оздоблення свідчили про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка. Забезпечені панянки носили хустки з натуральної вовни або шовку.


   

 • Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини (одружитись з нею), він дарував їй дорогий подарунок — чоботи, намисто або хустку. Потім нею покривали молоду на весіллі.


   

 • Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався у далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що чекатиме на нього.


   

 • Залежно від регіону, жінки використовували різні способи зав’язувати хустки. Наприклад, на Півночі України її в’язали під підборіддям, а кінці зав’язували на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці.

 

Зараз барвисті хустки знову стають трендом. Їх часто використовують дизайнери для створення вишуканих образів з яскравим акцентом.
 

Фото з відкритих джерел.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: