Безпаспортні порушники. Криворіжці голосували за закордонним паспортом та додатком "Дія"

ПОДІЯ
06.12.20 - 16:51

За повідомлення Громадської мережі ОПОРА, члени кількох комісій дозволили проголосувати виборцям без паспортів. Виборці показували членам ДВК тільки додаток «Дія», без паперового паспорта громадянина України.

Такий випадок стався на дільниці №121518 (спортивний клуб "Локомотив"). Члени комісії видали бюлетень за пред’явленням мобільного додатку «Дія». Після зауваження спостерігача ОПОРИ члени комісії пообіцяли більше не повторювати такого порушення.

 

Подібна ситуація була зафіксована на ВД №121714 (Криворізький професійний будівельний ліцей).

 

Крім того, на виборчій дільниці №121545 комісія дозволила виборцеві голосувати за закордонним паспортом. Комісія проголосувала і вирішила бюлетень такому виборцю все ж надати. Спостерігачка зафіксувала на відео голосування комісії.

 

Нагадаємо, на виборчий дільниці людина, яка прийшла проголосувати, повинна показати членам комісії один з цих документів: паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки), тимчасове посвідчення громадянина України, е-паспорт у смартфоні, який підтримує використання мобільного додатку Порталу Дія. Але варто зазначити, що використання електронного посвідчення особи можливе лише за умови наявності в ДВК технічної можливості для його перевірки.

 

За порушення правил передбачені штрафи - від 1700 до 5100 гривень, виправні роботи до 2 років або навіть обмеження чи позбавлення волі до 3 років, залежно від різновиду порушення.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: