Білі плями та неприємний запах. Криворізькі екологи виявили зниження рівня кисню в річці Інгулець

ЕКОЛОГІЯ
23.08.19 - 17:13

20 та 22 серпня екологи разом з представниками місцевої влади та громадськості відібрали проби води з річок Саксагань та Інгулець, – повідомляє міське управління екології.

В Інгульці 22 серпня у Центрально-Міському районі, поблизу вулиць Дачна та Весела Дача, екологи виявили плями молочного кольору і відчули неприємний запах.

 

Дослідження води провів "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень". У пробах, відібраних 22 серпня поблизу вулиці Весела Дача, зафіксовано зниження рівня розчинного кисню – 3,8 мг/дм3, при гранично допустимій концентрації 4 мг/дм3. А на вулиці Машинобудівників – 7,2 мг/дм3. Одна з причин зниження рівня кисню – «цвітіння» води.

 

Міське управління екології 23 серпня спільно з представниками Центрально-Міського виконкому та КП «Кривбасводоканал» обстежили річку Інгулець від вулиці Дачна до дамби Карачунівського водосховища. КП «Кривбасводоканал» додатково відібрав проби води.

 

Причини зміни кольору води та неприємного запаху з’ясують після отримання результатів лабораторних досліджень.

 

Довідково. Цвітінням водойм називають масовий розвиток мікроскопічних водоростей, характерною ознакою якого є «позеленіння» водного об’єкта. Для боротьби із цвітінням застосовують органічні та неорганічні альгіциди або механічно видаляють водорості. З профілактичною метою у водойми вносять мікробіологічні препарати та вселяють хлорелу. Крім зазначених методів боротьби з водоростями є ще один дуже дієвий спосіб – зариблення водойм рослиноїдними видами. Такі види риб, як: товстолоб, короп, білий амур, щука, судак є біологічними меліораторами водойм. Ці риби у процесі своєї життєдіяльності активно споживають водну рослинність і водорості. В результаті чого суттєво зменшується чисельність зелених та синьо-зелених водоростей і покращується якість води.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: