Бо кіна не буде. Міністр культури Ткаченко написав заяву про відставку

ОФІЦІЙНО
11.11.21 - 13:59

Причина відставки - Кабінет міністрів на закритому засіданні 10 листопада проголосував за відокремлення Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України. Рішення приймали без погодженням з Мінкультом.

“Міністр дізнався про результат постфактум, оскільки у цей час був у відрядженні в Парижі на сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Фактично, з подачі ОПУ Кабмін без погодження з Мінкультом перебрав повноваження до Держкіно щодо формування та реалізації політики в сфері кіно. Юридично такий орган як Держкіно не може залишатись у статусі ЦОВВ. Тепер Держкіно має стати Міністерством кіно”, – розповів співрозмовник журналістів УП.

 

Джерело називає відокремлення Держкіно “останньою краплею для Ткаченка”:

 

“Йому з лютого 2021 не затверджують створення окремих центральних органів виконавчої влади, таких як Держінспекція та Держслужба охорони культурної спадщини, зсилаючись на те, що все це треба залишити в міністерстві. Що так само суперечить логіці впровадження ЦОВВ. Міністр виступав проти відокремлення Держкіно, адже, за словами співрозмовника, “це суперечить логіці реформи, розпочатої ще до того, як Ткаченко став міністром”, - повідомляють в УП.

 

Йдеться про передачу операційних функцій у відповідні центральні органи виконавчої влади – Держмистецтв, Держкіно, донедавна Держтуризму, Держетнополітики тощо, коли за міністерством залишалася функція формування політики, стратегій та координація діяльності ЦОВВ та регіонів у сфері культури й медіа.

 

Про це пише “Українська правда. Життя”.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: