Британія запропонувала Україні створити альтернативний Євросоюзу альянс

ВАЖЛИВО
27.05.22 - 10:04

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Україні створити новий політичний, економічний та військовий союз, щоб об'єднати країни, незадоволені політикою Брюсселя, а також відповіддю Німеччини на російську агресію.

Про це повідомляє італійська газета Corriere della Sera із посиланням на джерела.

 

Зазначають, що Джонсон вперше озвучив цю ідею Володимиру Зеленському під час візиту до Києва на початку квітня.

 

Модель альтернативного Європейського співтовариства передбачає, що лідером нового союзу буде Велика Британія, а увійдуть до нього Україна, Польща, Естонія, Латвія, Литва і, можливо, Туреччина на більш пізньому етапі.

 

Як пише видання, після поїздки британського прем'єра до Києва перемовини тривають і стають більш детальними.

 

Джонсон пропонує союз держав, «що ревно ставляться до свого національного суверенітету, ліберальних в економіці та сповнені рішучості виявити максимальну непримиренність до військової загрози росії».

 

Україна щодо пропозиції Джонсона поки що не зайняла якусь позицію, але й не відкинула її. 

 

Як зазначає видання, Зеленський чекає на саміт Євросоюзу, який має відбутися 23 червня і на якому вирішиться, чи дадуть Україні статус кандидата на членство.

 

Якщо рішення буде негативним, імовірно, Зеленський серйозніше поставиться до альтернативної пропозиції Джонсона. Звістка про це може бути запущена вже зараз, щоб чинити тиск на європейських лідерів напередодні рішення щодо членства.

 

Джерело – «ІА Слово і Діло».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: