Чорнобильський подзвін. 33 роки тому в Україні сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття

ПАМ'ЯТЬ
26.04.19 - 9:11

Зірка Полин (Чорнобиль) залишила гіркий присмак біди у пам'яті всіх українців. Цього дня, 33 роки тому, на Чорнобильській АЕС, внаслідок вибуху на 4-му енергоблоці, сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

Це страшна подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.

 

Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище.

Сила вибуху прирівнювалася до 500-та бомбам — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.

 

Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Масштаби та наслідки аварії були катастрофічними.

Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційне забруднення поширилося на інші країни - селища 19 регіонів РФ, в яких проживали майже 3 млн. чоловік, територію Білорусі і Європи.

 

Про те, що сталася аварія, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки за кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії.

 

Тоді на гасіння пожежі були кинуті не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні.

Під час цих робіт тисячі людей отримали смертельні дози опромінення. У 2000-х роках світове співтовариство об'єднало свої сили для вирішення «чорнобильської проблеми», яка не вичерпалася і до нашого часу.

 

Першими удар на себе прийняли 28 ліквідаторів  – “шеренга №1”. Вони були звичайними людьми, але за одну мить Чорнобильського апокаліпсису перетворилися на незламних кіборгів.

Є таке повір’я, що кожен народ має своїх вартових – людей з надзвичайною духовною силою, наданою Богом для захисту свого народу.

Такими обраними вартовими Чорнобильської АЕС стали Володимир Правик і його побратими: Віктор Кібенок, Василь Ігнатенко, Микола Ващук, Микола Титенок, Володимир Тишура та інші...

 

У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь і 5 тисяч криворіжців. Місто пам'ятає й шанує своїх героїв.

 

Учора на прийомі у мера за мужність, самовідданість, героїзм, проявлені при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну участь у громадсько-політичному житті міста і патріотичному вихованні молоді та з нагоди Дня чорнобильської трагедії, 16 криворіжців отримали почесні нагороди.

 

Сьогодні у Металургійному районі буде встановлений ще один пам'ятник на честь самовідданого подвигу наших земляків.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: