Чорт ногу зламає. Підрахунок голосів у Кривому Розі і по всій країні триває в екстремальних умовах

ВАЖЛИВО
27.10.20 - 13:22

Багатометрові черги, задуха й тиснява, без дотримання дистанції, втомлені й голодні члени ДВК – так екстремально триває підрахунок голосів виборців в Україні.

Члени ДВК у чергах нерідко сплять на пакунках з бюлетенями, подекуди - прямо на тротуарах. 

 

"Подивіться – хто в масках, а хто без. Ну, підлогу протерли два рази і все? Виїхати звідси неможливо, тому що потрібен спецавтобус, з дозволу ТВК, а вони не можуть забезпечити. Якщо я по-іншому поїду, то я порушую закон", – говорить Віктор Таратенко, член дільничної виборчої комісії на Харківщині.

 

Представники дільниць штовхаються та фактично відвойовують своє право здати бюлетені. 

 

Що ж затримує прийом документів?

 

Черги – через відсутність графіку подачі бюлетенів, кажуть у тервиборчкомах. Його намагалися скласти ще до виборів. Та спрогнозувати, коли саме кожна комісія підрахує голоси, непросто. А прийняти в ТВК, за новим законом, мають більш як 6 сотень комісій. На кожну дільницю витрачають до 15 хвилин.

Привозять неналежним чином оформлені та запаковані документи. І у тервиборчкомах доводиться приймати рішення про те, чи залишати їх тут на перерахунок. Бо відправляти їх з документами назад не можна. Помилки, кажуть, типові – протокол підписали після опівночі, а зазначена дата – усе ще 25 жовтня. Не ті поля заповнені, а ті, що треба, – порожні. Всі бюлетені запаковані в один мішок. Мішки неправильно підписані.

 

Не краща ситуація і в Кривому Розі. Так, у Металургійній районній ТВК усі ДВК були відправлені на уточнення. На ДВК №121167 взагалі відбувається перерахунок результатів. Дві ДВК Інгулецького районного тервиборчкому теж відправили на уточнення. Один із кричущих випадків - бюлетені за кандидатів в обласну раду ночували на дільниці. Такого ще досі не траплялося, - кажуть члени комісії. 

 

Перерахунок на кількох ДВК проводять і в Дніпрі. У Новолександрівському тервиборчкомі Дніпровського району Дніпропетровської області члени ТВК, всупереч Виборчому кодексу України, почали перерахунок по ДВК ще до прийняття документів всіх виборчих дільниць, які є на окрузі. 

 

«Відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого кодексу, повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій», - нагадує ОПОРА.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: