Чотирма фронтами гнали ворогів. У Кривому Розі вшанували визволителів

ПАМ'ЯТЬ
28.10.20 - 9:07

28 жовтня Україна вшановує 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

Вигнання нацистських окупантів з України відбулося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій. Завершилося визволення нашої країни від німецької окупації повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття.

 

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

 

Цього дня в країні відбуваються меморіальні заходи біля братських могил, монументів, вшанування ветеранів та полеглих у війні героїв.

 

У Кривому Розі ветерани, представники міської, районної влади та громадськості зібралися для покладання квітів у парку Залізничників Довгинцівського району. Традиційні учасники таких пам'ятних заходів - представники Довгинцівської ради ветеранів. До неї входять 22 первинні та 107 низових організацій. Сьогодні у цьому районі мешкають 15 учасників тих подій.

 

Вшанувати пам'ять визволителів прибув мер Кривого Рогу Юрій Вілкул. У своїй промові він підкреслив значущість цієї дати в історії нашої країни та рідного Кривого Рогу і нагадав про необхідність одвічно пам'ятати подвиг наших легендарних дідів і їхню самопожертву у боротьбі з окупантами.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: