День Конституції України: сьогодні – свято Основного закону нашої держави

СВЯТО
28.06.20 - 9:44

Традиційно щороку 28 червня в Україні відзначають День Конституції, цей день є офіційним вихідним. Наступний за ним понеділок, 29 червня, також неробочий.

28 червня 1996-го року депутати парламенту після 24-годинного безперервного засідання проголосували і ввели в дію Основний закон держави.

 

Україна як незалежна держава прожила без власної Конституції практично 5 років. Також вона стала останньою з пострадянських країн, де прийняли Конституцію – основу української держави, де написано, що країна існує для людей, а не навпаки.

 

Нагадаємо, у 2019-му році в мережі з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.

 

Традиційно в День Конституції України вулиці прикрашають національними прапорами та патріотичними плакатами. Також лунають урочисті промови, привітання перших осіб держави та членів інших країн. Але цього року проведенню урочистостей завадив введений через пандемію коронавірусу карантин.

 

Фото з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: