Дії 8 гірників "КЗРК" визнали неправомірними. Жовтневий суд Кривого Рогу почав оголошувати вирок

РЕЗОНАНС
07.05.21 - 17:13

Сьогодні у Жовтневому районному суді почали оголошувати вирок у справі гірників КЗРК, які торік влаштували 43-денну акцію протесту під землею.

Нагадаємо, після протесту гірників чотирьох шахт, "Криворізький залізорудний комбінат" подав проти них позов до суду. Серед 417 страйкарів відповідачами були вказані 10 осіб. Зокрема, голова первинної профспілкової організації НПГУ шахти "Октябрська" Віктор Стояновський та заступник цехового комітету ППО НПГУ шахти Валерій Гриневич.

 

У підсумку, на сьогоднішньому засіданні суддя частково задовольнив позов адміністрації КЗРК та визнав, що восьмеро з десяти шахтарів діяли неправомірно. Але гірники таке рішення вважають несправедливим та кажуть, що крапку в цій справі ставити ще зарано.

 

Один із захисників гірників акцентує увагу на тому, що вимога позивача вважати протестну акцію "страйком" все-таки не була задоволена.

 

«Події, які відбувалися на підприємстві, не підпадають під визначення страйку за жодним із критеріїв, визначених законом», - наголосив адвокат Олександр Мотуз. - Суд фактично не визнав тієї обставини, що на підприємстві відбувся саме страйк. Ми вважаємо, що під час розгляду справи частина наших клопотань, які були відхилені, мали б бути задоволені. По-перше, в такій резонансній справі, на моє переконання, мали б бути допитані в якості свідків, власне, її ініціатори – адміністрація підприємства КЗРК. У цій частині, звичайно, нам хотілось би, щоб справа розглядалася інакше».

«Це, дійсно, приниження гідності робітничої професії. Це дає право роботодавцям за будь-яке слово, яке буде, «ось я так не хочу» або «це неправильно» притягнути до суду та покарати. Умови праці на підприємстві – жахливі, заробітна плата не індексувалась багато років але, виявляється, цього не можна було робити», - прокоментувала вирок Майя Чабан, машиністка підйому шахти "Октябрська".

 

"Суд Кривого Рогу, як ми й передбачали, сьогодні виніс украй суперечливе рішення, - прокоментував подію голова НПГУ Михайло Волинець, - І, звісно, попереду його оскарження в апеляційному суді. Суд визнав незаконним перебування 8 відповідачів у підземних виробках «в умовах фактичного страйку». Але... не задовольнив вимогу щодо визнання протесту на всіх чотирьох шахтах страйком. Підкреслюю - факт проведення страйку на підприємстві не визнаний. Тож одне рішення суперечить іншому. Втім, адміністрація КЗРК заздалегідь, не дочекавшись рішення суду, намагається чинити свою розправу. Звільнені з комбінату лідери Незалежної профспілки гірників України вже розпочали процедуру оскарження ганебного рішення".

 

Робити остаточні висновки можна буде лише після того, як протягом 5 днів, до 12 травня, викладуть повний текст вироку. Тоді юристи й приймуть рішення щодо апеляції. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: