Добровольці. 5 грудня - Міжнародний день волонтера

СВЯТО
05.12.21 - 8:58

Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участі німецької і французької молоді - волонтери відновлювали зруйновані війною ферми. Пізніше цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

 

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014-й, коли волонтерство з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух.

 

Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували їжу.

 

Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це покликання, прагнення людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух та найшляхетніша людська діяльність.

 

Зі святом, небайдужі! На вас тримається світ!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: