Дороги заблоковані, емоції киплять. Криворізька траса вже добу перекрита шахтарями "СхідГЗК"

РЕЗОНАНС
22.12.20 - 12:40

Триває друга доба протесту на Кіровоградщині - працівники уранодобувних шахт «Смолінської», «Новокостянтинівської» та «Інгульської» (ДП «СхідГЗК») продовжують блокувати рух трасами в Кіровоградській області. Перекрита й криворізька траса в напрямку Кропивницького.

Як ми писали, у відчаї шахтарі сусідньої області перекрили чотири шляхи, вимагаючи виплатити їм борги з зарплати та стабілізувати роботу державного підприємства. Вони перекрили рух транспорту у напрямках Кропивницький-Київ, Кропивницький-Миколаїв, Кропивницький-Кривий Ріг і Кропивницькій – Олександрія. 

 

 

"Протестувальники заявляють, що продовжуватимуть акцію протесту, доки перед ними повністю не розрахуються із зарплатними боргами, не виплатять 83 млн грн і доки підприємство не виведуть із режиму простою, - інформує голова НПГУ Михайло Волинець. - Голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко після вечірнього візиту до протестувальників зазначив, що президент доручив йому розрахуватись з боргами перед працівниками «СхідГЗК». Перший транш має зайти на підприємство сьогодні, ще 2 - протягом середи та четверга".

 

А тим часом, працівники державного підприємства «СхідГЗК» за мінусової температури - вже понад добу на ногах.

 

Пристрасті на дорозі закипають, бо через перекриття траси утворюються затори. Протестувальники перебувають у психологічній напрузі, бо до морозу додається необхідність вирішувати конфлікти з далекобійниками. Присутня на місці протесту поліція заздалегідь попередила, що у разі виникнення відкритого конфлікту не втручатиметься.

 

Протестувальники не вимагають нічого надприродного – повернути роботу 5000 працівникам та виплатити 83 млн грн боргу, зберегти робочі місця, бо життя працівників залежить від роботи підприємства.

 

"Протести трудового колективу «СхідГЗК», накопичення рекордного за 10 років загального зарплатного боргу перед українськими працівниками – індикатор того, що влада не справляється, - переконаний Михайло Волинець. - Знаходячись у теплих ліжках та кабінетах, абсолютна більшість високопосадовців не здатна об’єктивно оцінити потреби людей, працівників видобувної галузі і не тільки".

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: