Фейк-ньюз. Російський канал видав за справжнього робота аніматора в костюмі

ПРИГОДА
13.12.18 - 9:38

   На російському федеральному телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет про форум з профорієнтації «Проекторія», який щорічно проводиться за розпорядженням президента РФ. - Громадське.

У сюжеті російського каналу, зокрема, розповідається, що на форумі учасниками показали робота «Бориса», який нібито є «найсучаснішими роботом», а також знає математику, вміє ходити, говорити і танцювати.

З'ясувалось, що робот несправжній, а його імітувала людина у костюмі робота. Однак, журналісти «Россия 24» не сказали про це глядачам. Про це йдеться у матеріалі російського видання TJournal.

Роботу «Борису» також присвятили угвагу журналісти регіонального телеканалу «Вести Ярославль».

Водночас, як зазначає видання, «робот» викликав безліч питань у глядачів та користувачів соцмереж.

Зокрема, чому у робота не помітно жодного датчика? Як російські вчені так швидко отримали готового робота, без публікації будь-яких проміжних результатів?

Чому робот має такі розміри і виглядає так, ніби всередині нього здатна поміститись людина? Адже реальні роботи мають іншу будову — прикріплені на невеликих шарнірах руки і ноги, вузька талія тощо.

Журналісти вважають, що замість справжнього робота на форумі, який розпочався 11 грудня у російському Ярославлі, глядачам показали людину у костюмі «Робота Альоші»: фото костюма робота у мережі виявились ідентичними до «робота», показаного учасникам форуму.

Водночас, як пише видання, на форумі під час виступу «Бориса» ніхто не заявляв, що це справжній робот. Його швидше використовували для гумористичних момениів у якості елемента шоу.

У моментах, які не увійшли в сюжет «России24», робот «Борис», наприклад, зізнавався у любові до покеру і грі Dota 2.

При цьому заявляти, що «Россия 24» не знала про підробку і була обманута організаторами форуму, не можна — на фото у мережі помітно, що всередині костюма робота перебуває аніматор. Однаку, протягом усього сюжету журналісти не сказали, що робот несправжній, а відзначали його здібності до навчання.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: