Газовий ринок: українських споживачів автоматично переведуть на річний тариф на газ

КОМУНАЛКА
07.04.21 - 12:18

НКРЕКП остаточно ухвалила постанову, яка регулює умови річного контракту на поставку газу для населення, який за замовчуванням отримають всі споживачі від 1 травня 2021 року. 
 

"Рішення надважливе – це введення річного контракту для споживачів України. Від 1-го травня річна ціна буде введена за замовчуванням. Тобто всі споживачі отримають річну ціну на газ. Це позбавить від турбулентності з цінами на газ. Ціна буде одна", - сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

 

Таким чином, Нацкомісія зобов'язала всі газопостачальні компанії до 25-го квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які діятимуть від 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Усіх побутових споживачів газу переведуть на річний контракт від 1 травня автоматично, без необхідності подавати додаткові документи. Також газовим компаніям дозволили пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. 

Для переходу споживач має подати відповідну заявку. Водночас, регулятор дозволив газопостачальним компаніям самостійно ухвалювати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну. Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

 

У НКРЕКП наголосили, що протягом дії річного контракту постачальникам не заборонено змінювати ціну в бік зниження, але заборонено збільшувати її. 

 

Нагадаємо, газопостачальні компанії пропонували населенню у квітні купувати блакитне паливо за тарифом від 6,75 до 8,85 грн. за кубометр. Тепер експерти прогнозують, що постачальники запропонують населенню в межах річного контракту ціну на газ, що перевищує 8 грн. за 1 куб. м. 

 

 

Джерело ТСН. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: