Говоріть з дітьми відверто! Сьогодні Міжнародний день боротьби з цькуванням у школі

СОЦІУМ
04.11.21 - 14:00

З 2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначають Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у школі. Це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства, пов'язаного зі школою, порушує право на освіту, здоров'я та добробут учнів.

Тема цього року – боротьба з залякуванням в інтернеті та іншими формами онлайн-насильства за участі дітей.

 

Із проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-ий учень стає жертвою кібер-залякування. Протягом першого року дії в Україні Закону щодо протидії булінгу, судами було розглянуто понад 300 справ. 

 

МОН рекомендує одразу реагувати на будь-які  випадки цькування вашої дитини та застосовувати виховні заходи. 

 

 «Поговоріть відверто зі своїми дітьми, запитайте, чи комфортно вони себе почувають у класі, чи з усіма однолітками знайдена спільна мова, і залишайтеся для своїх дітей найближчим другом та надійним плечем підтримки», - закликав батьків міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 

Як ми писали, згідно з законом, за вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи карають штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

 

За знущання, вчинені повторно упродовж року або групою осіб, каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

 

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

 

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: