Гра в кальмара. У деяких країнах вимагають заборонити популярний серіал як небезпечний

СОЦІУМ
23.10.21 - 13:55

"Гра в кальмара" - мегапопулярний серіал, від якого фанати в захваті, батьки занепокоєні, а діти починають копіювати сцени в реальності.

Свою думку щодо небезпечного проєкту висловили працівники ювенальної превенції України:

 

У різних країнах уже порушують питання про заборону трансляції цього проєкту. Але фанати не тільки чекають продовження серіалу на другий сезон, а й влаштовують спільні перегляди з дітьми. У соціальних мережах інфлюенсери розповідають про нього, про свої враження, розбирають на меми, що тільки загострює цікавість, зокрема і дітей. Психіка дитини є більш вразливою, ніж у дорослої людини, а ігри цього серіалу прості і їх можна відтворити в реальності.

 

Як вчинити? Заборонити дитині перегляд? Навряд чи у дорослих це вийде, адже подивитись можна і без дозволу батьків. Перш ніж заборонити дивитися серіал, потрібно подивитись його самостійно та прийняти зважене рішення.

 

Що радять психологи?

Практикуючий психолог з питань дитячої та сімейної психології Тамара Добудогло пояснює, чому серіал "Гра в кальмара" цікавий дітям:

 

"По-перше, те, що стає трендом, автоматично розходиться хвилею обговорення через соцмережі, TikTok, YouTube та ін. Простіше кажучи, у нас немає шансів не почути і не дізнатися про щось. Особливо це стосується дітей, для яких інтернет – велика частина життя. По-друге, герої серіалу грають в ігри, за змістом схожі на дитячі. Це виглядає легко і зрозуміло. Величезна кількість сцен насильства в серіалі робить швидко знижує чутливість до кривавих сцен. Простіше кажучи, до 9-ї серії глядач вже не дивується, не жаліє, не сприймає це як щось жахливе. Доросла психіка адаптується і сприймає це як норму (як для серіалу, але не повсякденного життя).

 

Дитяча психіка реагує інакше. Вона сприйнятливіша, у неї нижча критичність через менший життєвий досвід. Їй складніше розділяти реальність і вигадку. Тобто серіал занадто реалістичний, щоб пам'ятати, що це вигадка".

 

Так дивитися чи ні?

 

Насамперед слід подивитися його самому, щоб бути готовим до питань, коментарів і реакцій з боку дітей. Тут важливо ще одне – якість наших відносин з дітьми. Цей серіал вкотре нагадує про необхідність створювати теплі відносини з дітьми: безпечні, довірливі, відкриті, в яких можна говорити про все.

Особливо з підлітками, які піддають сумніву всі існуючі правила і цінності і так сильно прагнуть створювати своє.

 

Поради перед переглядом серіалу з дітьми:

Якщо ви плануєте дивитися “Гру в кальмара” разом з дитиною – обговорюйте все. Навіть очевидне.

Говоріть багато про почуття і переживання від побаченого. Про страхи, про похмурість подій, про те, що сподобалося або заінтригувало… про всі різні, двозначні переживання, які можуть виникнути.

Аналізуйте і проводьте паралелі з сьогоднішнім життям, із нашим суспільством, проблемами, варіантами їх вирішення і вибором, який часто роблять люди. Свідомо чи ні. Насильно чи ні.

Якщо ви або дитина відчуєте тяжкість (будь-які негативні і складні переживання) – дайте собі опору. Внутрішню і зовнішню. Прийміть те положення тіла, яке допоможе вам максимально відчути заземлення, безпечну реальність.

Поговоріть з дитиною про те, як це можна “переварити”, прожити і відпустити.

Бережіть своїх дітей та не пускайте на самоплив питання перегляду відеоконтенту. Спілкуйтеся з дітьми та приймайте спільні виважені рішення.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: