Грип, дифтерія, кір чи коронавірус. Чому важливо вакцинуватись?

ЗДОРОВ'Я
28.07.21 - 16:32

Чимало людей до вакцинації проти вірусних захворювань досі ставляться з пересторогою. Медики ж наполягають – у боротьбі з ускладненими формами хвороб альтернатив вакцині немає. 

Приклади наслідків відмови від імунізації розповіли лікарі міської інфекційної лікарні №1.

 

«Була ситуація з ускладненням кору. Дитячого населення мало вакцинувалося, бачили, як важко хворіють дорослі люди – це міокардити. Інколи захворювання протікає дуже тяжко. Така ж ситуація була, коли проблеми були з БЦЖ-вакциною, коли немовлят не щеплювали у пологових будинках. Ми також мали за рік 4 туберкульозні менінгіти. Це дуже тяжке для дітей захворювання. У нашій лікарні і по області також були смертельні випадки», - зауважила Олена Партоєва, в. о директора КП «Криворізька інфекційна лікарня №1».

Відтак, вакцинація, особливо в час пандемії - простий, безпечний та дієвий спосіб захисту, кажуть медики. Пріоритетні групи населення для вакцинації від коронавірусу залишаються незмінними. Це люди старші 60-ти років і ті, хто має супутні захворювання. Аби захистити себе та рідних, лікарі радять щепитися всією родиною.

 

«Варто розуміти, що ми вакцинуємося, щоб зменшити економічне навантаження і для держави, і для себе, бо це ліки, а вони дуже дорого коштують, і вакцинація дозволяє перехворіти більш легкою формою. Тобто не буде тяжкого перебігу захворювання, людина не потрапить до реанімації з усіма наслідками, і не буде смертельних випадків. Це потрібно обов’язково людям з груп ризику в першу чергу», - наголосила Олена Партоєва.

Вакцинуватися потрібно навіть тим, хто перехворів на COVID-19. Нині у Кривому Розі для щеплень доступні вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Визначитися, де і чим вакцинуватися від Covid, допоможе сімейний лікар.

 

«Ми повинні розуміти, що вакцинація, коли її не було і ми про це тільки говорили, то це була інша справа, а коли є вакцина і можна вакцинуватися, щоб ці наслідки попередити – це дуже важливо і про це варто пам’ятати», - підкреслила Олена Партоєва.

 

Як ми писали, 29-го липня усі охочі можуть отримати щеплення від коронавірусу препаратом Moderna.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: