Хазяйнуємо. Вартість хліба в Україні до кінця 2021-го може зрости до 25%

ВАЖЛИВО
25.09.21 - 9:07

Вартість хліба до кінця 2021-го може вирости від 5 до 25%. На це є 2 основні причини – зростання цін на сировину й борошно та подорожчання енергоносіїв. 

"Відбудеться підвищення загальної собівартості хлібобулочних виробів. Через що виробники і продавці будуть змушені піднімати ціни кінцевим споживачам", – сказав глава Комітету економістів України Андрій Новак.

 

За словами фахівця, ціни на енергоносії посідають значну частину у виробництві борошна і виробництві хлібобулочних виробів. Так, хліб може подорожчати до кінця року на 5-25%.

 

Варто зазначити, що в Україні в 2021-му зібрали рекордні обсяги пшениці та ячменю, і здавалося б, від цього в країні стане більше борошна, а отже й хліба. Але зниження цін малоймовірне, передусім через такі чинники, як дорога електроенергія та пальне.

 

Попит на українську пшеницю нині стабільний, але найімовірніше, в майбутньому зростатиме експорт пшениці. Щодо самої ціни на хліб, то, як пояснив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, "різких стрибків не буде", тому що з одного боку є достатній обсяг, з іншого – є попит на зовнішніх ринках. Усього за рік продукт подорожчав на 16,5.

 

Джерело - Обозреватель.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: