І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. Сьогодні народився Тарас Шевченко: цікаві факти

КУЛЬТУРА
09.03.21 - 9:14

Сьогодні відзначають 207-му річницю від дня народження визначного поета, художника та мислителя, Великого Кобзаря Тараса Шевченка. 

Цікаві факти про поета:

 

1. Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.

2. Найменше видання "Кобзаря" має розмір близько половини квадратного міліметра. Створив його український майстер Микола Сядристий.

3. "Кобзарю" у Черкасах присвячено цілий музей. За час життя поета збірка перевидавалася 4 рази, а за часів СРСР його тираж налічував 8 мільйонів копій.

4. Будучи успішним портретистом у Петербурзі, Шевченко добре заробляв і завжди одягався доволі модно. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою на той час.

5. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса. Діаметр цього кратера – 137 кілометрів.

6. По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, Бразилії, США, Китаї.

7. Найбільший портрет Шевченка площею в 500 кв. м. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового житлового будинку по проїзду Садовому, 30, і внесений до Книги рекордів. Графіті малювали ночами впродовж двох тижнів.

8. Днями "Укрпошта" випустила поштові марки у жанрі ню із серії "Її величність – жінка". Одну з поштових марок прикрашає картина Шевченка "Одаліска", написана у 1840 році у Петербурзі. На конверті до випуску представлена ще одна робота Тараса Григоровича "Вірсавія", написана 1860 року.

9. Творчість "батька української нації" і понині не втрачає актуальності - митці по-новому переосмислюють спадщину поета у дотичності до сучасних реалій, представляючи Тараса в різних креативних образах.

10. Нещодавно портрет Шевченка "оживили" за допомогою цифрових технологій - погляд поета рухається, він ніби пильно вдивляється нам в очі.

 

Як ми писали, найстарший творчий колектив України - Національна заслужена капела бандуристів ім.Г.Майбороди - приїздить до Кривого Рогу з програмою, присвяченою 207-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.

 

 

 

Джерело - УНІАН. Фото з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: