Інтернаціональне свято. 9 серпня – Міжнародний день корінних народів світу

СВЯТО
09.08.21 - 16:19

Міжнародний день корінних народів був затверджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році.

Корінні народи репрезентують значну частину культурного розмаїття світу.

 

1 липня 2021 року ухвалили Закон «Про корінні народи України».

 

«Рішення свідчить про відданість нашої держави взятим на себе міжнародно-правовим зобов’язанням у цій сфері не лише у заявах, але і у діях. Україна довела, що втілює всеохоплюючу державну політику етнонаціональної єдності, гармонізації міжнаціональних відносин та захисту прав корінних народів», - йдеться у повідомленні на сторінці Міністерства закордонних справ.  

 

В  Україні корінними народами є кримські татари, караїми, кримчаки.

 

«Триваюча окупація Криму гостро актуалізує проблематику забезпечення прав корінних народів України – жертвами масових репресій і переслідувань стала ціла нація – кримські татари, корінний народ півострова. Закликаємо міжнародну спільноту приділяти належну увагу захисту прав корінних народів, збереженню їх самобутності», – наголосили в пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

 

Як написав на своїй сторінці у фейсбуці Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, цей день є нагодою віддати шану стійкості та заповзятості корінних народів. Вони – носії безцінних корінних знань і культурної спадщини, які збагачують та примножують надбання світової культури.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: