К. Павлов: Важливо, щоб криворізькі школярі отримували якісні знання в теплих і затишних приміщеннях

БЛАГОУСТРІЙ
21.05.20 - 10:31

У криворізьких закладах освіти, в межах взаємодії з Європейським банком реконструкції та розвитку, вже третій рік поспіль тривають роботи з тепломодернізації. За цей час встановлено 28 індивідуальних теплових пунктів.

Цьогоріч планують встановити 6 теплових пунктів у школах №№ 89, 51, 99, 103, 85 та в Тернівській гімназії.

 

Кривий Ріг розпочав проєкт «Підвищення енергоефективності у Кривому Розі» завдяки співпраці з ЄБРР. Роботи з енергомодернізації передбачають утеплення фасадів і дахів, заміну вікон та розміщення теплових пунктів, що скорочують втрати тепла в зимовий період майже вдвічі.

 

Всього в проєкт включені 44 навчальних заклади.

На першому етапі планують встановлення 5 теплових пунктів у школах №№73, 78, 126, 113, НВК №81. На початок 2020 року у закладах освіти міста замінено понад 60% старих дерев’яних вікон на сучасні енергоефективні металопластикові. Протягом поточного року мають здійснити заміну ще понад 5% вікон.

 

«Нам вдалося домогтися, щоб Кривий Ріг увійшов до трійки міст України, в якому Європейський банк реконструкції і розвитку реалізує проєкт з енергоефективності. Для нас важливо, щоб криворізькі школярі отримували якісні знання в теплих і затишних приміщеннях. А заклади освіти, завдяки енергоефективності, будуть економити близько 40% теплової енергії та 5% електроенергії. Це означає, що зекономлені кошти можуть бути спрямовані на інші ремонти, купівлю інвентарю, облаштування кабінетів хімії, фізики», - зазначив Костянтин Павлов.

 

«Хоча історія школи починається ще з довоєнного часу, новій будівлі лише 20 років. Вона світла і простора, в 20 класах навчається більш 400 учнів. Наш педагогічний колектив намагається зробити навчальний процес якісним і цікавим. Ми дуже вдячні місту за увагу і допомогу. Зараз на повну тривають роботи з установлення теплового пункту - і учням, і вчителям буде набагато комфортніше в будь-яку погоду», - сказала Валентина Балюк, директор школі №89.

 

Попри карантин, 17,5 тисячі працівників закладів освіти міста отримують заробітну плату в повному обсязі.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: