Кіндер, кухе, кірхе? 83% українців вважають, що роль жінки – дбати про дім та сім’ю

ЦІКАВО
06.03.20 - 13:08

Напередодні Жіночого свята, Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед українського населення. Згідно з дослідженням, у відносній більшості українці вважають, що жінки достатньо представлені у різних суспільних сферах.

Проте майже 40 % опитаних переконані, що замало жінок задіяні у політиці, 30-35 % вважають, що їх недостатньо в правоохоронних органах та науці, 26 % – в армії, 19 % – в бізнесі.

 

Про це найбільше заявляли самі жінки. Натомість близько третини опитаних вважають, що жінок забагато у медицині та освіті.

 

Щодо розподілу гендерних ролей, на думку опитаних, частіше у їхній парі їсти готує жінка (64 %). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхній родині поділена порівну.

 

Обов’язки з виховання дітей та господарські справи також, на думку опитаних, покладені на жінок (52 % та 43 % відповідно).

 

Водночас, стосовно виховання дітей опитані частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну. Натомість головування в сім’ї (парі) частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39 %, стосовно жінок так вважають 29 %, і порівну розділяють цю роль також 29 %. Більше половини опитаних вважають, що в їхній сім’ї більше заробляє саме чоловік, 23 % – такої думки про жінок, 17 % – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

 

Абсолютна більшість опитаних погоджуються з твердженнями, що найважливіше завдання для жінки – дбати про дім та сім’ю (83 %) та те, що найважливіше завдання чоловіка – це заробіток грошей (75 %).

 

78 % погоджуються з тим, що жінки частіше ніж чоловіки приймають рішення на емоціях. 67 % згодні з тим, що допустимо, коли чоловіки плачуть (25 % – не погоджуються), 68 % згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов’язання (27 % – не погоджуються).

 

З твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для відповідальних посад у політиці, не згодні дві третини опитаних, згодні – чверть.

 

Цікаво, що з такою думкою частіше погоджуються саме жінки.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: