Комірне, аліменти і штрафи. В Україні автоматично вираховуватимуть кошти з боржників

ОФІЦІЙНО
06.07.21 - 15:18

В Україні від 6 липня запрацювала система, яка пришвидшує стягнення коштів із боржників. 

Йдеться про тих, хто не сплачує аліменти, штрафи або комуналку. Необхідну суму блокуватимуть на рахунках автоматично, але тільки після відповідного рішення суду.

 

Нова система відрізняється більшою оперативністю. Зокрема, якщо раніше людина заборгувала гроші і не повертала їх, ситуацію вирішували за допомогою державних або приватних виконавців. Для того, щоб заарештувати кошти на рахунках, їх потрібно було знайти – розіслати запити до усіх 73 українських банків. Потім усі необхідні документи відправляли поштою. За час цих процедур боржники могли встигнути зняти всі гроші зі своїх карток і не платити. 

 

Відтепер спрощується сама процедура списання: вона буде автоматизованою. Більше того, банки зобов'язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Таким чином виконавець знатиме, скільки грошей на рахунку, і зможе заарештувати тільки потрібну суму, а не все, що є. 

 

Нововведення стосуватиметься тих, хто внесений до Єдиного реєстру боржників. Туди потрапляють українці, які не сплачують періодичні платежі, такі як комуналка чи аліменти понад три місяці. 
"Боятися насамперед треба боржникам за судовими рішеннями. Тепер після цих змін стягувати з них гроші будуть ще швидше", - каже адвокат Лаврентій Царук. 

Щоб списали кошти, як і раніше, потрібне рішення суду. Тож людина у будь-якому випадку знатиме, що процес стягнення заборгованості розпочався. Для тих, хто не ухиляється від сплати боргів, юристи ризиків не бачать. Крім цього, така система давно працює в Європі і має пришвидшити процес стягнення заборгованості.

 

Джерело: ТСН. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: