Кому сад-город, кому спортивний простір. Як мешканці 4-го Зарічного свій мікрорайон проєктують?

БЛАГОУСТРІЙ
23.02.21 - 15:06

Як ми писали раніше, мер Кривого Рогу Костянтин Павлов дав старт проєкту з розвитку мікрорайону 4-го Зарічного. Вже більше 500 мешканців взяли участь в його обговоренні.

Триває другий етап дослідження думок мешканців мікрорайону - спільні майстерні (воркшопи) європейського експерта Кшиштофа Лонтки із жителями з виявлення проблемних питань, збору та систематизації пропозицій. Громадську думку досліджуватимуть упродовж усього 2021-го року, - повідомляє міське управління преси та внутрішньої політики. 

 

5 днів поспіль у 33-й школі збираються жителі будинків 4-го Зарічного. Зазвичай майстерня триває 2,5 - 3 години. Найбільш емоційно обговорюють проблемні питання. 

 

Мер Костянтин Павлов взяв участь у такому воркшопі. Відповідаючи на запитання мешканців Зарічного, він сказав: «Дуже важливі ваші ідеї, думки. Та найважливіше - ваше бажання самим бути активними, брати участь у перетвореннях».

 

Проєкт комплексного благоустрою розрахований на тривалий термін.

 

На величезних картах - фото дворів, знятих із висоти: гаражі, погреби, «народні стежки», припарковані автівки, що не дають проїхати ні швидким, ні пожежним, смітники.«Європейський експерт допомагає жителям перейти від емоційного бачення проблем до формулювання конкретних пропозицій до урбаністів. Жителі різних будинків наголошують на тому, що їх турбує. Наприклад, пустир - досить велика територія, яка заростає бур’янами і рясніє стихійними звалищами.

 

«З’являються різні пропозиції жителів - від створення великого громадського палісадника, де кожен охочий міг би отримати певну ділянку під сад-город, і до багатофункціональної культурно-спортивної зони, на якій розмістили б різноманітні майданчики для різних видів соціальної активності й різних вікових груп», - каже заступник міського голови Сергій Мілютін.

 

Після того, як проблеми фіксують, пан Кшиштоф Лонтка просить кожного учасника  виокремити з усіх питань три найбільш нагальні та проголосувати за них. Таким чином, виявляють ключові проблемні питання й варіанти рішень.

 

Європейський експерт наголошує на необхідності зміни ставлення жителів до питань розвитку громадського простору, збереження результатів благоустрою, громадського контролю на всіх етапах проєкту. На кожному воркшопі він підкреслює, що люди мають стати відповідальнішими, ініціативнішими, створювати проєкти для здобуття ґрантів та участі у конкурсі «Громадський бюджет»

.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: