Країни Євросоюзу відкриють для іноземних туристів. З якими щепленнями?

ВАЖЛИВО
05.05.21 - 9:16

Єврокомісія у вівторок підтвердила плани послабити обмеження для іноземців, охочих приїхати в країни Євросоюзу з туристичною метою.

"Настав час оживити європейську індустрію туризму і відновити - безпечно - міжнародну дружбу", - зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

 

Очікується, що в'їжджати до країн Євросоюзу дозволять туристам, які мінімум за два тижні до цього зробили одне зі щеплень, схвалених ЄС.

Поки що ЄС схвалив чотири вакцини: Pfizer-BioNTech, Moderna, Oxford-AstraZeneca і Janssen / Johnson & Johnson.

 

Очікується також, що в найближчі тижні або навіть дні ВООЗ схвалить китайські вакцини Sinopharm і Sinovac, які зараз проходять перевірку на відповідність європейським стандартам.

 

Дітям, у яких немає щеплень, також дозволять подорожувати з батьками, якщо їхній аналіз на коронавірус буде негативним.

За умови дотримання карантину і надання негативного тесту на коронавірус, можна буде також приїжджати в ЄС із країн, де число заражень не перевищує 100 за 100 тисяч (раніше було 25 на кожні 100 тис.)

 

Водночас правила для громадян Євросоюзу і тих, хто постійно там проживає, не змінюються.

 

Виступаючи у вівторок на саміті міністрів у справах туризму країн Великої двадцятки, що проходить в Римі, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі оголосив, що в кінці місяця туристи зможуть безперешкодно відвідувати країну.

"Пора замовляти відпустку в Італії!" - заявив Драгі, пообіцявши опублікувати перелік "простих і чітких правил" забезпечення безпеки туристів.

 

Італія дуже сильно постраждала від пандемії. Тут найбільше людських жертв в ЄС - понад 120 тисяч.

Драгі висловив надію, що введення Євросоюзом так званої зеленої карти з середини червня полегшить доступ туристів до Італії. Ця карта буде видаватися тим, хто вакцинувався, має негативний тест або має імунітет від коронавірусу.

Сама Італія має намір ввести таку карту з середини травня, проте не зовсім зрозуміло, чи полегшить це автоматично в'їзд для іноземних туристів. Поки що до 15 травня в силі залишаються правила, за якими туристи, які прибувають з країн Європи, повинні на п'ять днів самоізолюватись.

 

Джерело - ВВС.Україна.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: