Кривому Рогу потрібен ще один інклюзивно-реабілітаційний центр для особливих діток

АКТУАЛЬНО
26.02.21 - 11:36

Для соціальної адаптації діток з особливими потребами у Кривому Розі відкривають спецкласи та спецгрупи, у місті працює сучасний інклюзивно-реабілітаційний центр. Для ще більшого охоплення інклюзивною освітою маленьких криворіжців мер Костянтин Павлов доручив департаменту освіти та науки опрацювати питання відкриття ще одного такого центру.

Зараз у Кривому Розі мешкають 101 тисяча дітей віком від 2 до 18 років, із них 18% - з особливими потребами, а це 18 284 дитини. За останні три роки відсоток хлопчиків та дівчаток, які потребують особливих освітніх потреб, залишається незмінним.

 

Під час виїзної робочої наради мер відвідав інклюзивно-ресурсний центр №1, у якому навчаються діти з особливими освітніми потребами.

 

«Все, що стосується дітей, завжди має особливий пріоритет. Жодна дитина не повинна відчувати себе «інакшою». Оглянувши центр, ми побачили, що в ньому цікаво, тут є серйозна матеріальна база, працюють фахівці, діти займаються з великим задоволенням. І зараз ретельно розглядаємо питання про відкриття другого такого центру у Тернівському районі. Новостворений центр стане ще одним елементом єдиної інклюзивної системи, яка забезпечить дітям з особливими освітніми потребами якісно нові умови для навчання та розвитку, допоможе особливим криворіжцям знайти своє місце у соціумі та реалізувати себе у дорослому житті», - зазначив Костянтин Павлов.

 

В інклюзивно-ресурсному центрі №1 у Саксаганському районі працюють 12 фахівців. Це вчителі-дефектологи, логопеди, практичні психологи, корекційні педагоги. Вони проводять обстеження дітей з вадами, розробляють рекомендації до освітньої програми, за якою дитина може навчатися. У закладі функціонує електронна система реєстрації дітей, за допомогою якої ведеться моніторинг розвитку малечі. Також вони консультують педагогічних працівників та батьків щодо особливостей розвитку дітей та організації роботи з ними.

 

«Найважливіше завдання нашого центру - забезпечити якісний супровід інклюзивної освіти. У нас надають консультації, проводять майстер-класи, семінари для вчителів і вихователів дошкільних закладів, ми проводимо семінари для батьків та корекційні заняття. Торік фахівці центру обстежили 1989 дітей. До електронної черги з початку року вже зареєструвалося 778 охочих. Якісне обстеження - складний процес, тому всі наші фахівці працюють з великою відповідальністю та значним перевантаженням. До нас звертаються з усіх районів міста, а враховуючи його довжину, це не завжди зручно для людей. Але ми завжди приділяємо особливу увагу тим, хто її потребує»,- сказала Тетяна Андреєва, директорка інклюзивно-ресурсного центру №1.

 

У загальноосвітніх школах Кривого Рогу відкриті спецкласи, в яких навчаються особливі діти. Такі учні, крім навчання, отримують корекційні послуги. В 46 школах відкриті інклюзивні класи, в яких навчаються 264 учні, у садочках виховують 192 особливі дитини.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: