Криворіжцеві, який брав участь у незаконних розкопках кургану, вручили підозру

КРИМІНАЛ
03.05.21 - 12:24

Організатору незаконних розкопок кургану на Миколаївщині та його спільникам, серед яких і мешканець Кривого Рогу, правоохоронці оголосили підозру, - повідомляє Нацполіця.

На початку червня 2020 року 49-річний житель Києва, обізнаний у галузі культури та мистецтва, організував проведення незаконних розкопок кургану на території сільськогосподарських угідь Скобелевської сільської ради Казанківського району Миколаївської області. Ці угіддя є державною власністю та відносяться до категорії особливо цінних земель культурної спадщини.

 

Зловмисник залучив до незаконної діяльності ще трьох осіб, яким були відведені різні функції. Фігуранти уклали фіктивні договори з приватними фірмами щодо охорони обраного ними об’єкта та про надання послуг спеціальної техніки, за допомогою якої здійснювали незаконні розкопки. Для пошуку об’єктів археологічної спадщини зловмисники викопали котлован, частково пошкодивши курган, чим завдали шкоду державним інтересам. Триває низка експертизи, у тому числі й встановлення суми збитків.

 

Під час розслідування слідчі провели більше трьох десятків обшуків по всій Україні, відшукали документи та предмети, які мають значення речових доказів, - зазначив начальник ГУНП в Миколаївській області полковник поліції Сергій Шайхет. – Зараз трьом особам-організаторам, повідомлено про підозру у скоєнні злочинів. Двоє з них оголошені в розшук. Ще понад 10 осіб, які були виконавцями, чекають на юридичну оцінку своїх дій, яку нададуть слідчі та процесуальні керівники.

Як ми раніше писали, у ході розслідування з'ясувалося, що незаконні розкопки проводили у тому числі й технікою криворізького підприємства. Обшуки провели у Кривому Розі, Одесі та Києві.

 

Слідчі, у супроводі бійців КОРД, вручили киянину та двом його спільникам підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Санкції цих статей передбачають до п'яти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Відео поліції - нижче.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: