Криворіжці, уважно погляньте на свої лічильники! Можливо, ви втричі переплачуєте за "температурні коефіцієнти"

АКТУАЛЬНО
26.02.21 - 14:13

У платіжках за газ українцям збільшили суми через так звані "температурні коефіцієнти". У консультаційному центрі для населення "ГазПравда" розповіли, як діяти, якщо ви побачили у платіжці завищені цифри за газ.

"Епопея з так званими «температурними коефіцієнтами» триває. Поки Верховний Суд зволікає з ухваленням рішення, проблема з додатковими нарахуваннями за попередні періоди, з жовтня 2018 року по грудень 2020 року включно, нікуди не зникла", – наголошують у центрі.

 

 

Як повідомляють на сайті консультаційного центру, люди не лише не розуміють, за що їм нараховували додаткові об’єми більше двох років, а й частина споживачів виявляє, що їм ці додаткові обсяги нараховували тричі! І все це під виглядом «приведення до стандартних умов». 

 

Перший раз – у тарифі на розподіл, другий – на цей же обсяг в оплаті за сам газ. А втретє «температурні коефіцієнти» нараховувалися автоматично самими газовими лічильниками, які мають термокомпенсацію або так зване «директивне приведення» до стандартних умов.

 

Тобто такі лічильники самі врахували коефіцієнти в наявних показниках і споживач їх сплатив, проте облгази все одно застосовували завищені коефіцієнти до таких клієнтів.

 

"Щоб не платити зайвого, радимо перевірити, чи встановлений у вас лічильник із термокомпенсацією або з «директивним приведенням» до стандартних умов. Якщо так – ви маєте право вимагати від облгазу компенсації переплат", – підкреслюють фахівці. 

 

Як це зробити та що робити далі?

 

Подивіться на фото нижче. 

Якщо на лічильнику є ось такі позначки, виділені червоним, «Тб=0 оС» чи «Тб=15 оС», або біля типорозміру є буква «Т», то ви власник такого лічильника.

 

Якщо виявите, що маєте такого лічильника, перевірте свій особистий кабінет на сайті вашого облгазу. Там має бути десь такий запис «Лічильник з елементами температурної компенсації» або подібний.

 

Якщо не знайдете такого запису, а побачите інший, наприклад «В опалювальному приміщенні на відстані не більше 0,5 м від входу газопроводу», «В опалювальному приміщенні на відстані більше 0,5 м та менше 1,5 м від входу газопроводу», «Зовні приміщення на відстані менше 1 м від виходу газопроводу», «Зовні приміщення на відстані більше 1 м від виходу газопроводу» або подібне, - зверніться до свого облгазу та вимагайте коригування об'єму споживання, а відповідно, і в постачальника - зменшення плати за газ.

 

Крім того, інформаційно-консультаційний центр ГазПравда підготував зразок скарги до НКРЕКП на тему лічильників із термокомпенсацією та «директивним приведенням» до стандартних умов. Скачати її ви можете за посиланням (1 розділ, 11 пункт).

 

Джерело ГазПравда. Фото на прев’ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: