Криворіжгаз - про тарифи на розподіл природного газу для жителів Криворіжжя

КОМЕНТАР
04.02.21 - 9:19

Уже рік клієнти АТ «Криворіжгаз» платять за розподіл блакитного палива окремо від оплати за спожитий газ. АТ «Криворіжгаз» - це газорозподільна компанія, яка відповідає за безперебійну і безаварійну доставку газу споживачам.

Оператор ГРМ не впливає на формування ціни на газ і не бере участі в цьому процесі, - пояснюють у Криворіжгазі.

 

У зв'язку з анбандлінгом ринку газу і приведенням його до європейських стандартів, а також для встановлення прозорих відносин між усіма учасниками газового ринку, з січня 2020 року вартість послуги з доставки газу вилучена з загального рахунку за газ і виставлена ​​окремим платежем. Таким чином, процес формування ціни на газ як товар став ринковою моделлю, саме постачальники газу встановлюють ціни на блакитне паливо.

 

Тариф на розподіл природного газу затверджує НКРЕКП, він є динамічним, як і тарифи на всі інші комунальні послуги. Він залежить від декількох чинників: від розрахунку планових витрат на підтримку газорозподільних мереж в робочому стані, оновлення трубопроводу і газового обладнання; від розміру мінімальної заробітної плати та рівня інфляції, які змінюються протягом року; в тариф закладено вартість технологічного газу, яка також може змінюватися. C 1 січня 2021 тариф на розподіл для жителів Кривого Рогу та Криворізького району становить 0,612 грн за кубометр.

 

Таким чином, у структуру тарифу на розподіл газу входять виробничі витрати, витрати природного газу, необхідні для його транспортування по мережах, і матеріальні витрати на організацію діяльності газорозподільних компаній за ліцензійними послуг для споживачів, а також витрати на оплату праці та інвестиції.

АТ «Криворіжгаз» займається виключно обслуговуванням газопроводів і газового обладнання на території Кривого Рогу і Криворізького району, відповідає за функціонування аварійно-диспетчерської служби 104 і за безперебійний, і безаварійний процес розподілу газу споживачам.

 

Що стосується оплати, то вносити відповідні платежі необхідно до 20 числа поточного місяця. Здійснити це можна через банківські установи або ж дистанційно різними онлайн-способами. Крім «Особистого кабінету» на сайті 104.ua, це можна зробити і через мобільні додатки 104 Mobile для Android і IPhone, а також в чат-ботах 7104ua в Viber і Telegram. Більш детальну інформацію з покрокові інструкції можна знайти на сайті kr104.ua.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: