Криворізький департамент освіти призначив службову перевірку скандальних випадків у школах №№1 та 15

РЕЗОНАНС
01.03.21 - 13:30

Міський департамент освіти і науки відреагував на два резонансних випадки, які останніми днями сталися у криворізьких школах №№1 та 15.

Нагадаємо, наприкінці лютого у КЗШ №1 батьки спересердя пересварилися через гроші, які збирали на подарунок учителю. Мати одного з учнів назвала незгодних здавати гроші "малоімущими свинями", яких вона "не збирається спонсорувати". Конфлікт у чаті переріс у подальший булінг, образи, цькування та погрози не лише батькам, але й дітям тих учасників конфлікту, які злили скандальне листування батьків у мережу. 

 

Педагоги школи були змушені  розмістити відкрите звернення до батьківської громадськості з закликом до толерантності, а винуватиця скандалу заявила, що шкодує про написане, і перепросила за свої образи.

 

Не минуло й тижня, як у соцмережах почали поширювати відео, на якому троє 10-класниць КЗШ №15 побили свою однокласницю. Дівчата ставили однолітку на коліна, давали ляпасів, тягали за волосся і вкривали нецензурною лайкою. Четверта учасниця знімала побиття на камеру. За словами правоохоронців, які відкрили кримінальне провадження, бійка між дівчатами сталася через хлопця.

 

"Ці випадки, хоча вони сталися вперше за багато років в нашому місті і є поодинокими, неприйнятні в принципі! - висловила свою позицію начальниця освітнього департаменту Тетяна Кріпак. - Усі діти в будь-якій школі міста повинні в рівних умовах отримувати якісну освіту. Звичайно, виховання дітей, насамперед, є відповідальністю батьків. Але відповідну роботу мають вести і в школі, безпосередньо в класах. Департамент освіти призначив комплексну службову перевірку в обох школах. Також будемо системно проводити перевірку в інших шкіл міста. Діти повинні відчувати себе в навчальному процесі комфортно!"

 

Як ми раніше писали, на Чернігівщині до умовного строку засудили 5 дівчат за цькування й побиття однокласниці.

 

Нагадаємо, за булінг в Україні карають. Цькування, внаслідок якого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У разі доведення булінгу, кривдник муситиме сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи протягом 20-40 годин.

Якщо ж булінг вчиняється групою осіб або повторно протягом року, то кривдник/-и сплачуватимуть від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн) або мають виконувати громадські роботи протягом 40-60 годин. Якщо булінг вчиняє неповнолітня (до 18 років) або малолітня (до 14 років) особа, то за неї платитимуть штраф і виконуватимуть громадські роботи батьки або особи, які їх замінюють згідно чинного законодавства.

Крім того, якщо керівник навчального закладу не повідомить поліції про випадки цькування, муситиме заплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж має виконувати виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

У тих випадках, коли булінг носить ФІЗИЧНИЙ ХАРАКТЕР і завдає шкоди здоров’ю людини, окрім Адміністративного кодексу http://bit.ly/35NO2A3, до кривдника застосовується Кримінальний кодекс України http://bit.ly/2qDlEl, а саме статті 121, 122. Детальніше - тут.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: