Криворізький нардеп: уряд почав пошук вакцини від Covid-19 з нуля

ПРЯМА МОВА
19.01.21 - 12:03

Позафракційний народний депутат із Кривого Рогу Дмитро Шпенов заявив, що уряд України заново почав пошуки вакцини від коронавірусу. 

Про це політик повідомив на своїй сторінці у Facebook.

 

За його словами, уряд передав повноваження з закупівлі вакцини міжнародній організації Crown Agents. Тобто Україна повертається у вихідну точку і починає процес пошуку і закупівлі вакцин з нуля.

 

 

«У той час, коли весь цивілізований світ вже повним ходом перейшов до вакцинації, Україна через посередника тільки почне перемовини з виробниками, почне узгоджувати позиції. Неприпустима недбалість, адже часу і умов для підготовки до процесу вакцинації було більш ніж достатньо. Не вистачило професіоналізму чиновників, через що ми тепер втрачаємо час і здоров'я людей, - наголосив Дмитро Шпенов у своєму дописі. - МОЗ не змогло домовитися заздалегідь про закупівлю великих партій вакцин за вигідною ціною, а тепер в умовах підвищеного попиту і високої конкуренції переговори вести в рази складніше. Уряд вирішив, що залучення посередника для пошуку вакцин для України допоможе врятувати ситуацію».

 

 

Політик підкреслив, що закупівля вакцини сумнівної якості, та ще й за високою ціною, не повинна стати виходом, аби відзвітувати про виконану роботу.

 

Він навів для прикладу вакцину компанії AstraZeneca, про поставку котрої говорили в межах ініціативи COVAX, яка коштує близько 5 доларів за дозу. А китайська вакцина Sinovac, яку забронювало Міністерство здоров’я, обійдеться в 18 доларів за дозу. Тобто на гроші, які заплатять за Sinovac, можна було купити втричі більше вакцин AstraZeneca. Остання більш ефективна і схвалена в ЄС, - зазначив нардеп.

 

 

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: