Кривий Ріг - місто системного соціального захисту та підтримки мешканців

ВАЖЛИВО
30.06.21 - 15:44

За останні 4 роки на реалізацію заходів унікальної для України комплексної соціальної програми підтримки криворіжців спрямували понад 1,1 млрд грн. Сьогодні на засіданні сесії депутати одностайно підтримали всі рішення Програми соціального захисту мешканців.

У порівнянні з 2017-м роком, у 2020-му видатки з бюджету міста зросли майже втричі, а саму програму доповнили новаціями.

 

«Безумовно, пандемія коронавірусу внесла свої корективи в соціально-економічний розвиток як Кривого Рогу, так і всієї країни. Попри обмежений фінансовий ресурс, Кривий Ріг залишається містом соціального захисту та підтримки криворіжців, а бюджет міста - соціально орієнтованим. На сьогодні, збережена і вдало працює наймасштабніша в Україні соціальна програма. Вона передбачає понад 50 різних видів матеріальних допомог, пільг, компенсацій. З року в рік зростають видатки Програми, які на 2021 рік складають понад 400 млн. грн. Крім того, ми продовжуємо розширювати спектр надання матеріальної підтримки мешканцям», - зазначив міський голова Костянтин Павлов. 

 

У Кривому Розі понад 20 категорій мешканців отримують компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг. У цьому році, за програмою мера Костянтина Павлова, допомогу збільшили до 1000 гривень. Зросла і кількість отримувачів компенсації. Якщо торік її отримали 134 тисячі криворіжців, то в 2021-му за нею вже звернулися майже 140 тисяч містян.

 

Торік удвічі - з 5 до 10 тис грн - збільшено допомогу родинам, які виховують дітей з інвалідністю чи онкохворих. Та втричі - з 300 грн до 1 тис грн збільшена допомога дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування. Упродовж 2017-2020 років на їх матеріальну підтримку направлено з міського бюджету понад 1 млн грн та для дітей з інвалідністю майже 51 млн грн. 

 

Четвертий рік поспіль виплачують щомісячну допомогу з міського бюджету батькам школярів, які проживають у віддалених районах міста за проїзд в міському транспорті. Також виділяють допомогу до Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів та на оздоровлення учасників АТО за кордоном. Запроваджено єдиний підхід до виплати матеріальних допомог громадянам пільгових категорій: фронтовикам Другої світової війни, учасникам АТО та ООС, афганцям та постраждалим від аварії на ЧАЕС. Крім того, у міському бюджеті передбачені виплати на безкоштовне зубопротезування, спортсменам з інвалідністю та внутрішньо-переміщеним особам на лікування.

 

Три роки поспіль одноразову матеріальну допомогу від міста отримують особливі і онкохворі діти та внутрішньо-переміщені діти з інвалідністю. 

З 2020 року в Програмі розширено перелік категорій громадян, які отримують допомогу з міського бюджету. Це бійці-добровольці, прирівняні до учасників бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та особи з інвалідністю з дитинства, репресовані громадяни та діти, які постраждали внаслідок бойових дій та збройних конфліктів на сході України. Торік встановлено допомогу при народженні трійні. 50 тис грн уже отримала одна багатодітна матуся.

 

«З 1 травня в Кривому Розі, єдиному місті в Україні, запроваджено безоплатний проїзд в комунальному транспорті для усіх криворіжців. Безумовно, в нашій роботі є питання, над якими ми працюємо. Але ми не стоїмо на місці, рухаємося тільки вперед, місто турбується про людей», - підкреслила Інеса Благун, директорка департаменту соціальної політики.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: