Кривий Ріг відзначає 77-му річницю визволення від нацистських загарбників

ПАМ'ЯТЬ
22.02.21 - 10:22

22 лютого відзначаємо 77-му річницю визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників. Сьогодні криворіжці вшановують ті пам'ятні події Другої світової урочистими заходами.

На проспекті Миру, біля меморіального комплексу "Перемога", розпочався мініпарад із застосуванням військової машини та запаленням 10 факелів. На урочистий захід зібралася криворізька громадськість, ветерани, представники міської та районної влади, громадських організацій.

 

Після урочистого ритуалу відбулося покладання квітів до монумента «Перемога». Участь у ньому взяли ветерани, учасники бойових дій, міський голова Костянтин Павлов, голови міської та районних ветеранських організацій, Почесні громадяни Кривого Рогу.

 

"Немає жодної криворізької сім'ї, яка б не пам'ятала своїх героїв, яку б не зачепило полум'я тієї війни. Я вдячний всім, хто сьогодні приходить до могил солдатів. Наші визволителі принесли нам перемогу, тож наш святий обов'язок - зберігати пам'ять про той подвиг, щоб наші діти і внуки були вдячними за мирне небо", - зазначив міський голова Костянтин Павлов. 

 

У Святогеоргіївській дзвіниці провели поминальний молебень за загиблими солдатами.

Сьогодні у всіх районах міста, біля братських могил та воєнних меморіалів, відбудуться вшанування та покладання квітів. На тепер, у нашому місті мешкає 61 фронтовик. В тому числі, визволителька Кривого Рогу, фронтова медична сестра Валентина Іванівна Погорілова.

 

Нагадаємо, восени 1943 року, одночасно з запеклими боями на київському напрямку, розгортався  масштабний бій на підступах до Кривого Рогу. Розпочалася відома Нікопольсько-Криворізька операція зі звільнення двох великих промислових регіонів України. Боротьба криворізьких партизанів і підпільників проти нацистів злилася з наступальними діями частин 3-го Українського фронту. Всі разом вони завдали вирішального удару по семи ворожих дивізіях, які на той час розташовувались у місті.

 

За 31 місяць окупації фашисти розстріляли 7239 криворіжців, 2187 були заслані до концтаборів ворожої Німеччини. Проте навіть у найважчі часи Кривий Ріг не скорився: у місті діяли 14 підпільних груп та 2 партизанські загони, які постійно здійснювали диверсії, нищили ворожі ешелони з військовими та технікою.

 

У результаті проведення Нікопольсько-Криворізької операції, 22 лютого 1944 року наше місто було звільнене. За подвиги на фронтах Другої світової вiйни багатьох криворіжців було нагороджено орденами й медалями, 20 криворіжців стали Героями Радянського Союзу,  9 - повними кавалерами орденів солдатської Слави.

 

Вшануймо спогадом священну пам’ять про воїнів-визволителів Кривого Рогу та героїв-підпільників, адже саме вони тоді прогнали з нашої землі ненависного окупанта.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: