Кумедні пінгвіни "крадуть" на станції “Академік Вернадський” матеріали для своїх гнізд

ЦІКАВО
25.10.21 - 10:39

На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” триває сезон розмноження тюленів Ведделла та субантарктичних пінгвінів (дженту), - поділилися у мережі полярники.

Відбувається це прямо на о. Галіндез, де розташована станція, тож полярники спостерігають за їхнім життям прямо з вікон. Біологи зафіксували перше спаровування цих птахів, а тепер команда чекає на радісну звістку про перше відкладене яйце.

 

"Пінгвіни дженту дуже кумедні, - розповідають полярники. - Вони “співають”, як віслюки (тому їх також називають віслюковими), галантно вклоняються партнеру, цуплять одне в одного камінчики для гнізд, сваряться та навіть влаштовують бійки. До речі, гнізда вони роблять досить близько до станції, іноді навіть використовуючи певні її конструкції.

Як ми розповідали, наш острів субантарктичні пінгвіни почали освоювати 2006-го, і вже у весняно-літньому сезоні 2007-2008 років облаштували тут перші гнізда. Тепер же влітку кількість цих птахів на Галіндезі може бути до 4 тисяч.

 

Чому ж “віслючки” не жили в районі станції до середини 2000-х? Річ у тім, що ці пінгвіни – теплолюбні, й раніше тут було надто холодно для них. Але завдяки зміні клімату та потеплінню, цей вид отримав перевагу та сприятливі умови для просування на південь. З 2013 року загальна кількість субантарктичних пінгвінів зросла десь на 11%, а в нашому районі – майже на чверть. Водночас, кількість холоднолюбних пінгвінів Аделі та антарктичних пінгвінів, які раніше були тут основними, скорочується. Приміром, цієї зими на Галіндезі регулярно відпочивали дженту та Аделі, й останніх інколи було куди більше. Але навесні ситуація суттєво змінилася. Майже всі Аделі повернулися до південних “домівок”, які взимку були скуті кригою, а дженту навпаки – повертаються на наш острів, і зараз тут їх уже понад 2,7 тисячі.

 

Однак це не максимальна кількість пінгвінів, що гніздуватимуть на острові, хоча найкращі місця давно зайняті (“віслючки” люблять “квартирувати” на височинах). Минулого сезону дженту захопили на Галіндезі нову територію й утворили там третю субколонію. Так от зараз вони знову активно облаштовують там гнізда. Тож можливо цього року буде рекорд з кількості субантарктичних пінгвінів на острові? Про це чекатимемо звісток від біологів 26-ї УАЕ, які пильно стежать за шлюбними сезонами тварин, й не тільки з вікон станції".

 

 

Інформація та фото Оксані Савенко.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: