Лабораторні дані: Кривий Ріг - у п'ятірці "лідерів" за рівнем забруднення повітря

ЕКОЛОГІЯ
20.10.21 - 10:18

Лабораторія Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського протягом 6 місяців моніторила стан забруднення атмосферного повітря у 38 містах України. Оцінку надали за даними спостережень на 128 стаціонарних постах мережі гідрометеорологічних організацій.

В атмосферному повітрі визначали вміст 22-х забруднювальних речовин.

 

За результатами досліджень встановили, що рівень забруднення повітря (за комплексним індексом забруднення атмосфери – КІЗА) у І півріччі поточного року характеризувався як високий у 11-ти містах України: Кам’янське, Маріуполь, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Вінниця, Запоріжжя, Херсон, Луцьк. У 10-ти містах відмічався підвищений рівень забруднення, у 17-ти – низький.

 

Як бачимо, наше місто - на 5 місці (з індексом 10,8) після Кам'янського, Маріуполя, Одеси та Дніпра.

 

Порівняно з аналогічним торішнім періодом, в 11-ти містах спостерігали зниження рівня забруднення атмосферного повітря (за КІЗА), найбільш помітне – у Маріуполі, Дніпрі, Одесі, Черкасах.

У 14-ми містах країни рівень забруднення дещо підвищився, найбільше – у Кам’янському, Вінниці, Луцьку, Сєверодонецьку.

 

У 13-ти містах країни рівень КІЗА суттєво не змінився. Дослідники вказують, що загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України у І півріччі 2021 року оцінювався як підвищений. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, він дещо знизився (з 6,9 до 6,4), за рахунок зниження вмісту формальдегіду. 

 

Також у звітний період спостерігалось разове перевищення діоксиду азоту у 2,6 разів, фенолу – у 3,1.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: