Легалізації зброї не буде! Нардепи ВР провалили голосування

ОФІЦІЙНО
04.03.21 - 16:44

Нардепи не підтримали законопроєкти про легалізацію зброї - для ухвалення законопроєктів не вистачило голосів.

Верховна Рада 4 березня провалила голосування у першому читанні законопроєкти про обіг цивільної зброї та бойових припасів до неї. Так, перший законопроєкт передбачає узаконення обігу зброї, а другий - можливість її вільного носіння.

 

Перший проєкт закону підтримали лише 88 нардепів, за другий проголосували 74 парламентарі.

 

Крім того, нардепи не підтримали пропозицію направити проєкт закону до профільного комітету для підготовки на повторне перше читання чи до суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. Те саме стосується альтернативного законопроєкту №4335-1. Зокрема, проєктом закону встановлювалися чіткі визначення, яка зброя і боєприпаси заборонені в цивільному обігу.

 

Пропонувалося запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї - встановити такі категорії цивільної вогнепальної зброї: А - автоматична вогнепальна зброя; В - гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); С - короткоствольна вогнепальна зброя; D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

 

Право отримати дозвіл на носіння зброї, згідно із законопроєктом, могли б дієздатні громадяни, які не мають медичних протипоказань, судимості, не притягалися до адміністративної відповідальності упродовж останнього року. Також пропонувалося запровадити курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування. Передбачалося і обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка могла б заподіяна третій особі або її майну власником зброї.

 

Джерело - ТСН.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: