Лікарняні та декретні оплачувати нічим. У Фонді соцстраху не вистачає грошей

ВАЖЛИВО
15.09.21 - 10:22

У Фонді соцстраху не вистачає грошей на лікарняні та декретні. Про це повідомляє пресслужба Фонду. Потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року.

Перевищення потреби у видатках над фактичними доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет Фонду, склало 2,3 мільярда гривень. За підсумками серпня 2021 року, на рахунок Фонду надійшло 2,427 мільярда гривень частки ЄСВ.

 

 

Як зазначили у Фонді, потреба у видатках на допомоги та страхові виплати за цей же період склала 4,69 млрд гривень із врахуванням заборгованості з фінансування лікарняних, декретних і допомог на поховання, що накопичилась на початок місяця. Перевищення потреби у видатках над фактичними доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет Фонду, склало 2,3 мільярда гривень.

 

 

Зростання потреби у видатках

Як зазначили у Фонді, потреба у видатках перевищує доходи від частки ЄСВ упродовж усього 2021 року та корелює зі зростанням сум допомог за лікарняними листками, виданими, у тому числі в разі лікування від COVID-19.

За підсумками першого півріччя 2021 року, витрати на допомогу по тимчасовій втраті працездатності у порівнянні з тим же періодом 2020 року збільшились на 3,4 млрд грн, або на 72%.

 

Від початку пандемії ковіду, Фонд отримав додаткове фінансове навантаження, пов’язане з оплатою самоізоляції контактних осіб, надання страхових виплат медичним працівникам, які інфікувались коронавірусом під час виконання професійних обов’язків, а також членам їх родин у разі смерті працівників закладів охорони здоров’я тощо.

Тож однією з основних причин зростання потреби у видатках є пандемія COVID-19, а періоди піків захворюваності збігаються зі збільшенням сум допомог за лікарняними листками, які передають до Фонду на оплату (із врахуванням, що заяви-розрахунки для фінансування допомог подають після одужання).

 

Чому виникла заборгованість

Фонд соціального страхування в середині березня 2021 року попередив про затримки з виплатами лікарняних та декретних. Це, як стверджують у ФСС, пов'язане з нестачею доходів на покриття всіх зобов'язань. На той момент затримка становила 21 робочий день, або 1,8 млрд гривень. У Фонді повідомили, що заборгованість була накопичена в грудні 2020 року через різке зростання витрат.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: