Макс Кідрук у Кривому Розі: про новий роман, мобільний додаток та дворічну перерву з турами

КУЛЬТУРА
09.11.19 - 18:30

Учора до Кривого Рогу завітав талановитий український письменник Макс Кідрук із презентацією свого нового роману «Доки світло не згасне назавжди» з інтерактивним додатком до нього.

Палкі прихильники творчості Макса Кідрука вже мали нагоду поринути у світ нової книги, яка вийшла друком у вересні, та оцінити всі можливості мобільного додатку.

 

Зустріч зі своїми читачами письменник розпочав із історії, яка підштовхнула його до написання роману.

 

"Структурно ця історія подібна до мого роману «Не озирайся і мовчи». Тобто наполовину це соціальна драма, а наполовину - фантастика, яка має під собою жорстке наукове підґрунтя, – розповів Макс. – Окрім того, ми з командою розробили до цього роману мобільний додаток. Я спершу розкажу коротко про соціальне, потім - про фантастику, про те, що я зробив основою сюжету, і насамкінець - трохи про те, що такого особливого є в додаткові".

 

Письменник почав з розповіді про американський футбол і нагадав, що торік презентував у Кривому Розі свій роман "Де немає Бога", в якому є фрагменти про американський футбол. Проте сюжети його романів не пов'язані з цією темою. 

 

Він розповів гостросоціальну історію про Аарона Ернандеса, який потрапив до футбольної Ліги ще у 2010-му році, де відіграв як новачок 4 роки. 

 

"2014-го року він підписав 40-мільйонний контракт з найкращою командою Ліги. Відтак перед ним розгорталося щасливе, успішне і забезпечене життя, - зазначив автор. - А це він на суді за вбивство 27-річного Одіна Ллойда. І ця історія є надзвичайною у своїй драматичності".

 

Аарон та Одін були знайомими, разом відвідували клуби. Але одного разу вони пізно ввечері поверталися додому, пішли на будівельний майданчик, де Ернандес застрелив Ллойда. У прокурорів було достатньо доказів його вини, а в ході розслідування спливло й інше, подвійне убивство, в якому винним також вважали Аарона Ернандеса. Але необхідної кількості доказів цього злочину не було. Він стався за пів року до описуваних подій. Тоді також вночі у клубі один чоловік штовхнув Ернандеса і почалася бійка, їх розборонили. Але потім, коли цей чоловік повертався додому, зупинив свій автомобіль на перехресті, поруч прямувала інша машина, з неї хтось визирнув і розстріляв не лише цього чоловіка, а й того, хто був поруч із ним на пасажирському сидінні. 

 

Прокурори стверджували, що Ернандес нібито розповів про це Ллойду. А вранці зрозумів, що той може здати його поліції, тому і вбив Ллойда. За це Аарона засудили до довічного ув'язнення. Але за 2 місяці одна з бостонських журналісток написала об'ємну статтю про те, що Ернандес був прихованим геєм, у чому він зізнався колись у переписці своїй давнішній подрузі. Крім того, журналістка знайшла його таємних коханців. Його агресія була пов'язнана саме з цим фактом, оскільки він повинен був його приховувати. Дізнався про це Аарон Ернандес вже у в'язниці, де й покінчив життя самогубством.

 

"Ось ця задумка, ідея написати про двох сестер, виникла у мене, коли я дізнався історію ось цих двох дівчат – Шаяни та Шанії Дженкінс. Шаяна була дружиною Аарона Ернандеса, а Шанія – нареченою Одіна Ллойда. Тобто Ернандес застрелив нареченого сестри своєї дружини", - пояснив сюжетні лінії Максим Кідрук.

 

Письменник додав, що згадуючи історію Ернандеса, можна зрозуміти, як часто реальність перевершує найфантастичнішу вигадку.

 

"І тепер – до фантастики. Починаю я з, на перший погляд банальної фрази: реальність – це не те, що нам здається. Річ у тім, що наш мозок не має прямого доступу до реальності. Ось є реальне навколо нас, і є його відображення у вашому мозку. Реальність – одна, вона єдина, об’єктивна і чітко визначена. Наш мозок постійно приховує від нас свою роботу. Вам здається реальність довкола вас чіткою і добре знайомою, але ваш мозок перемальовує її щоразу, варто лише повести вбік очима. Як я це використовую в романі? Мова про те, що ось в цій реальності навколо вас, яка здається знайомою і незагрозливою, напрочуд легко заховатися. Варто лише знати обмеженість наших органів чуття, і яким чином наш мозок приховує від нас самих свою роботу. - сказав Макс. - Друга ідея, яка лягла в основу фантастичної складової мого роману, також пов’язана із мозком. Я взяв її із книги блискучого нейрофізіолога та лауреата Нобелівської премії – австрійця Еріка Канделя. Вона має назву «У пошуках пам’яті». І там Кандель пише, що при народженні мозок немовляти структурно майже не відрізняється від мозку дорослого, просто трохи менший. Природа з неймовірною швидкістю починає видаляти зв’язки, які не використовуються. Мозок і так надзвичайно енергозатратний орган. Природа навпаки – енергоощадлива. Я у своєму романі фантазую, що цей механізм – перевиробництва і відсікання, існує для забезпечення можливості активації мізків немовляти в будь-якому з ймовірних усесвітів. Третя, остання, ідея, яка лягла в основу фантастичної складової мого роману, пов’язана з пріонами. Пріони – особливий клас інфекційних агентів. Інфекційні агенти – це віруси та бактерії. Вони є рецесивними, тобто, не шкідливими. Однак мутація одного-єдиного гена перемикає пріони з рецесивної в домінантну форму".

 

Письменник ставить у своєму творі таке запитання: на що такі мізки здатні?

 

"Щодо мобільного додатку – ми анонсували його ще торік, під час презентації роману «Там, де немає Бога». Нагадаю, ідея була і є простою: ми хочемо залучити до читання тих молодих людей, які фізично здатні до читання, але з певних причин не читають. На моєму сайті є два посилання – одне для Андроїда, інше – для ай фонів. Там є багато фішок, які значно розширюють сприйняття мого роману. Їх я поділяю на візуальні та текстові. І напевно, найбільш ефектною є інтерактивна обкладинка", - додав Макс. - Використання додатку дає можливість створити по-справжньому нелінійний сюжет. Ще одна фішка з додатку – можливість поспілкуватися із персонажем. Для моїх постійних читачів цей персонаж є знайомим. Він перебуває в загадковому, до кінця незрозумілому місці, про яке я навмисне не так багато пишу у цій книзі, щоб ви самі у нього запитали: де ти є? що навколо тебе? Що ти відчуваєш? І він не просто вам відповість, він скине відео, фотографію, звуки, щоб ви реально занурилися в атмосферу того місця, де він зараз є".

 

Крім того, письменник розповів про конкурс, який проводить у своєму інстаграмі. Потрібно лише написати рецензію на новий роман та опублікувати на своїй сторінці з хештегом #доки_світло, підписатися на сторінку Клубу сімейного дозвілля та додати гарне фото книги. Текст має бути написаний грамотно. Потім оберуть три найкращих відгуки, автори яких отримають подарунки: 1 місце – електронну книгу, 2 – повербанк, 3 – навушники. 

 

Відповідаючи на питання криворіжців, Макс Кідрук зазначив, що у нього стартує новий проєкт під назвою "Нові темні віки", який скадається із трьох книг про майбутнє, технології через 150-200 років. Перша книга буде називатися "Колонія". Через це письменник зробить перерву в творчості та турах у два роки.

Фото - ТРК "Рудана" та Станіслава Корнієнка.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: