Майори, синьо-жовтий! Українці сьогодні святкують День Державного Прапора

СВЯТО
23.08.21 - 8:56

23 серпня Україна святкує День Державного Прапора. Ця дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг. Це знамено є одним із головних символів України.

Цього дня у всіх українських містах відбудеться урочисте підняття прапорів. У Кривому Розі піднімуть велике полотнище (18/12 метрів) на новому 72-метровому флагщтоку.

 

 

Історія Дня Державного Прапора України

За радянських часів, за українську самоідентичність переслідували. Зокрема, за синьо-жовтий стяг карали ув’язненням на два роки. Навколо кольору полотнища та порядку кольорів точилися чимало дискусій. Дехто стверджував, що кольори прапора перевернуті.  Утім, згідно із правилом, кольори прапора зчитуються від герба, починаючи від гербової фігури і закінчуючи полем, тобто "зверху вниз".

 

Найбільш поширеним є твердження, що синій колір на прапорі означає мирне і безхмарне небо, а жовтий - пшеничні ниви.

 

Перше офіційне визнання синьо-жовтого стяга як прапора українського народу відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.

23 серпня 1991 року група народних депутатів синьо-жовтий український прапор внесла у сесійну залу Верховної Ради. Наступного дня було проголошено незалежність України, а історичний прапор відправили до музею Верховної Ради. Вже 4 вересня український прапор урочисто підняли над будівлею парламенту.

 

18 вересня 1991 року Верховна Рада ухвалила постанову, яка надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора України. Остаточно Прапор Держави Україна затверджено статтею 20 Конституції України 1996 року.

А вже як державний символ синьо-жовтий стяг офіційно затверджено було 28 січня 1992 року. У серпні 2004 року тодішній президент України Леонід Кучма видав указ "Про День Державного Прапора України", який святкують щорічно 23 серпня.

 

Нині за національний стяг знову проливається кров, на сході України. Незалежність нашої держави та її національні символи героїчно боронять українські захисники на Донбасі.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: