Міняємо зону: з понеділка Кривий Ріг переходить до помаранчевої. 7 обласних центрів - до червоної

ВАЖЛИВО
16.10.20 - 9:29

З опівночі понеділка, 19-го жовтня, в Україні діятиме нове епідеміологічне зонування. Кривий Ріг приєднається до Дніпра у помаранчевій зоні. 

До червоної зони буде віднесено обласні центри Івано-Франківськ, Полтаву, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. Про це вчора повідомив у своєму телеграм-каналі  міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов. 

 

«Нові епідемічні рівні встановлюють на 14 днів», - зазначив він.

 

Окрім того, 13-го жовтня Максим Степанов на своїй сторінці у фейсбук повідомив, що локдауну в Україні не буде.

 

«Наша економіка локдауну не витримає. Сьогодні Уряд подовжив дію адаптивного карантину до кінця 2020 року, проте з жорсткішими обмеженнями», - підкреслив Максим Степанов.

 

Він також зазначив, що Уряд затвердив ряд змін до карантинних обмежень:

 
 

Серед змін, які були ухвалені, зокрема, такі:

 

Удвічі підвищили цільові показники охоплення тестуванням. Раніше було 24 на 100 тисяч населення протягом 7 днів. Зараз — до 48 на 100 тисяч населення. Це пов'язано з тим, що постійно збільшується кількість тестувань. Зараз тестують понад 30 тисяч за добу, до грудня цей показник має сягнути 50 тисяч.

 

Внесли зміни до критеріїв відповідності «червоному рівню» епіднебезпеки. Райони можуть потрапити до нього за показником інцидентності. Зараз він змінений і встановлений на рівні 320 на 100 тисяч населення.

 

Посилення протиепідемічних заходів стосується:

 

- роботи закладів громадського харчування — з 22:00 до 7:00 заклади будуть зачинені. Обмеження вводять на всіх рівнях епіднебезпеки;

 

- проведення масових заходів, адже саме вони призводять до спалахів захворювання та миттєвому розповсюдженню вірусу. Обмеження вводять на всіх рівнях. На «зеленому» — максимальна кількість осіб не більше 50, на жовтому — не більше 30, на помаранчевому — не більше 20 осіб;

 

- проведення спортивних заходів за участі глядачів. Виняток — міжнародні змагання.

Роботодавцям рекомендували створити умови позмінного режиму для працівників, а якщо можливо – перейти у дистанційний формат роботи зі збереженням зарплати.

 

Також Уряд прийняв рішення щодо розмежування відповідальності стосовно контролю.

 

Відтак посилення контролю з дотримання самоізоляції відбуватиметься із залученням Національної поліції. Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у сфері обслуговування (робота ринків, ресторанів, інших громадських місць) – за Держспоживслужбою. Контроль за правилами перевезення та виділенням додаткового транспорту — за органами місцевого самоврядування. Крім цього, органи місцевого самоврядування також будуть присутні на всіх рівнях контролю.

 

Крім Кривого Рогу, до помаранчевої зони віднесені міста Дніпро, Вільногірськ, Кам'янське, Жовті Води, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Першотравенськ, Покров, Синельникове та Тернівка, Апостолівський, Васильківський, Верхньодніпровський, Дніпровський, Криворізький, Криничанський, Магдалинівський, Межівський, Нікопольський, Новомосковський, Павлоградський, Петриківський, Петропавлівський, Покровський, П'ятихатський, Синельниківський, Солонянський, Софіївський, Томаківський, Царичанський, Широківський та Юр'ївський райони Дніпропетровської області.

 

Джерело - УНІАН.

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: