Місто допоможе криворізьким дітям, хворим на цукровий діабет, та дітям-інвалідам

ЗДОРОВ'Я
16.11.21 - 10:34

Учора на сесії міськради депутати проголосували за петиції на підтримку дітей, хворих на цукровий діабет, та інвалідів з дитинства віком від 18 до 23 років. Хоча в державі таких програм підтримки немає, місто бере на себе вирішення питань, які є прерогативою держави, однак не вирішені й досі.

Мова йде про започаткування у місті програми з забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет I типу, інсулінозалежним медичним приладом помпа та витратними матеріалами до нього. У Кривому Розі на сьогодні працює муніципальна програма «Здоров’я нації», у межах якої третій рік поспіль з міського бюджету виділяють кошти на придбання медикаментів та витратних матеріалів дітям, хворим на цукровий діабет. У 2021 році на це спрямовано 3 231,8 тис грн.

 

Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко сказав: «У Кривому Розі під наглядом лікарів перебувають 203 дитини, хворих на цукровий діабет, віком до 17 років. Всі вони мають статус «дитини з інвалідністю». Діти отримують за Програмою соціального захисту мешканців кошти (10 тис гр. на дитину) для вирішення нагальних соціально-побутових питань, у тому числі, на оплату лікувальних та реабілітаційних послуг. Всі діти, хворі на цукровий діабет, забезпечені інсулінами безкоштовно. Питання, яке викладено у петиції є важливим. Використання інсулінової помпи позбавляє від щоденних багаторазових ін’єкцій інсуліну, що позитивно впливає на емоційний стан дитини». 

Приблизна вартість інсулінової помпи та витратних матеріалів орієнтовно складає 148 тис грн на рік. Мурашко зазначив, що в Україні не існує Державної програми з забезпечення інсуліновими помпами.

 

«Проте ми розуміємо, наскільки це важливо для діток, для якості їхнього життя, тому готові виконувати поставлені завдання та працювати у цьому напрямку», - підкреслив Костянтин Мурашко.

 

Петиція про забезпечення фінансування молоді віком 18-23 роки, які мають статус інвалід з дитинства, на рівні підтримки дітей з інвалідністю до 18 років, також була підтримана депутатами.

 

Директорка департаменту соціальної політики Інеса Благун зауважила: «У Кривому Розі діє наймасштабніша в Україні міська програма соціального захисту жителів. Щороку з міського бюджету надається матеріальна допомога понад 140 тисячам криворіжців. У цьому році видатки Програми становлять понад 400 млн грн. Виплати, вказані в двох петиціях,  - надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства віком 18-23 років та діткам, хворим на цукровий діабет - не здійснюють в жодному місті України. Але ми розуміємо, що соціальна підтримка для них вкрай важлива, і ми готові спільно з управлінням охорони здоров’я попрацювати над цим питанням, надати аналітичні матеріали та розрахунки, скільки додатково необхідно передбачити коштів для такої виплати та підтримати дітей». 

Криворізька програма соціального захисту мешканців передбачає понад 50 різних видів матеріальних допомог, пільг, компенсацій, в тому числі допомогу кожній родині, яка виховує особливу дитину, онкохвору дитину, кожній особі з інвалідністю з дитинства, незалежно від нозологій захворювання. Це і допомога на вирішення соціально-побутових питань, лікування, обладнання зручностями житлового приміщення і часткова компенсація на оплату житлово-комунальних послуг, що є вкрай важливим в умовах підвищення тарифів. 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: