На 4-му Зарічному мешканці та комунальники разом працюватимуть над благоустроєм мікрорайону

БЛАГОУСТРІЙ
29.03.21 - 16:15

На 4-му Зарічному заплановані спільні роботи мешканців та комунальних служб із благоустрою мікрорайону. Щоб домовитися про оптимальні форми, терміни та обсяги робіт, воркшопи з жителями провів глава Фонду розвитку Центральної та Східної Європи Кшиштоф Лонтка.

У нинішньому воркшопі з польським експертом взяли участь жителі 4-го Зарічного, які на минулих зустрічах заявили про бажання й готовність брати активну участь не тільки в обговоренні проєкту, а й у конкретних роботах з благоустрою.

 

На майбутніх Днях мікрорайону в квітні заплановано прибирання й вивезення сміття, озеленення, ремонт лавок, огорож тощо. А також мешканцям представлять для погодження проєкт відновлення та створення інфраструктурного каркаса мікрорайону - доріг для технічного обслуговування (вивезення сміття, заїзду спецавтомобілів — пожежних і швидких) та руху людей. 

 

Раніше Кшиштоф Лонтка вже провів низку громадських обговорень для виявлення проблемних питань: були зібрані та систематизовані пропозиції щодо розвитку 4-го Зарічного. В обговоренні проєкту взяли участь майже 500 осіб, у воркшопах — понад 200. 

 

Наразі розробляють план відновлення й створення інфраструктури мікрорайону, ремонту інженерних комунікацій. Наступний крок — ремонт доріг, з урахуванням габаритів вантажівок.

 

Нагадаємо, ініціатива Костянтина Павлова з комплексного благоустрою 4-го Зарічного — перший в Україні проєкт, який стане результатом спільної роботи мешканців мікрорайону, експертів-урбаністів, соціологів та профільних фахівців міської влади. Рішення про те, що і як зроблять у мікрорайоні, ухвалюють на підставі побажань жителів, які беруть участь на всіх етапах — від акумуляції ідей, створення проєкту - до його реалізації та оцінювання якості робіт. Громадську думку щодо розвитку 4-го Зарічного послідовно досліджуватимуть упродовж усього 2021-го року.

У реалізації проєкту беруть участь експерти-урбаністи з Європи. Раніше європейський експерт, віце-президент SFB (Stiftung zur Förderung des Bauwesens) Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина) Торальф Вайзе, який має 30-річний досвід створення міських ландшафтів і громадських просторів у Східній Німеччині, Польщі та Чехії, обговорив із жителями 4-го Зарічного варіанти створення багатофункціонального громадського простору.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: