На 53-му році життя раптово пішов від нас криворізький художник і викладач КДПУ Володимир Томашевський

ЖАЛОБА
07.04.21 - 9:07

На 53-му році раптово пішов з життя відомий криворізький художник, викладач педагогічного університету, доктор педагогічних наук Володимир Томашевський.

Володимир Томашевський народився 1968 року в м. Кривий Ріг. Перші знання з основ образотворчої грамоти отримав у дитячій студії образотворчого мистецтва, а згодом – у дитячій та вечірній художній школі №1 рідного міста. 1985 року вступив до Криворізького державного педагогічного інституту на художньо-графічний факультет. Творчу діяльність розпочав ще в студентські роки відкриттям першої персональної виставки в Кривому Розі (1992 р.). У 1994 році вступив до Національної спілки художників України. З 1994 до 1999 року очолював молодіжне об’єднання Криворізької організації НСХУ. Брав участь у більш як 45 художніх виставках у різних містах України. Свою художньо-творчу діяльність митець поєднував з науковою та викладацькою роботою в Криворізькому державному педагогічному університеті. 

 

Володимир Томашевський реалізував себе не лише як талановитий художник, а й як дизайнер-рекламіст. Розроблені ним логотипи та фірмові стилі багатьох торговельних підприємств, ескізи вивісок і оформлення вітрин архітектурних споруд та фасадів змінили зовнішнє художньо-естетичне обличчя рідного міста. З 2007 року був членом Спілки дизайнерів України.

 

Загалом майже 30 років Володимир Володимирович присвятив роботі в педуніверситеті. Він був деканом факультету мистецтв, із 2017 року - завідувачем кафедри декоративно-вжиткового мистецтва та дизайну. Викладав художнє конструювання, основи формотворення, основи зовнішньої реклами, комплексне проєктування, композицію у рекламі. 

 

"Це був прекрасний художник, живописець, графік, цілеспрямована людина, яка пройшла шлях від студента нашого факультету до викладача, доктора наук, керівника, - згадує колегу світлим спогадом криворізький художник Олександр Юрченко. - Він докторську дисертацію ось тільки восени захистив... Усього досяг власною головою, власними руками. Був надзвичайно компанійським, ми об'їздили з ним на пленерах усю Черкащину. Це був хороший друг і товариш. Для худграфу це ще одна величезна втрата. Нещодавно не стало Олега Щербакова, Дмитра Пляко, тепер ось Володя....А це провідні викладачі факультету. Знаєте, я думаю, якщо Господь вирішив закрити худграф, то чому такою ціною?..."

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: