На Криворіжжі встановили Пам’ятний хрест на честь 30-ти тисяч загиблих у Другій світовій

ВАЖЛИВО
23.10.19 - 17:46

У селі Недайвода встановили та освятили пам’ятний знак на честь загиблих у Другій світовій війні. Поблизу цього села загинули близько 30-ти тисяч воїнів.

Недайводські активісти вшанували загиблих семиметровим курганом з хрестом на вершині. Його виплавили в ливарнях Криворізького залізорудного комбінату. Співробітники Центрального комбінату підвезли каміння до підніжжя кургану. Освячували Пам'ятний хрест сім священиків. Відтак, на місці загибелі воїнів уперше відслужили панахиду. За словами місцевих активістів, таке вшанування мають намір зробити традиційним, а на місці Пам’ятного хреста – встановити меморіал.

 

«Якщо немає нічого на місці, де загинула така велика кількість людей, то з часом наступні покоління, можливо, десь і чули, але ніколи не були, нічого щемного не відчували. Тому велика подяка тим людям, які займаються цим, бо в цьому наша історія», – зазначив отець Іван.

 

Після панахиди, екскурс у козацьку минувшину та роки Другої світової зробили працівники Криворізького краєзнавчого музею та пошуковці. Найжорстокіші бої розпочалися в цих місцях саме наприкінці жовтня 1943-го року. Велику роль у Недайводському котлі відіграли погані погодні умови, через що на передову не надходили боєприпаси, розповідає пошуковець Олександр Зеленський. Як завжди, у пригоді стали небайдужі.

 

«Біля села Недайвода є кургани з похованнями епохи бронзи. Є тут і досліджені об’єкти – святилища, які символізували духовний світ наших далеких предків. На карті 1745-го року позначено, що на цій території були «зимівники козаків», – розповіла старший науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Ірина Стеблина.

 

На відкритті пам’ятного знаку були присутні й представники громадських організацій. Доброю традицією на козацькій землі стало співати пісень. До музичного спроводу цього разу долучилися фольклорно-етнографічні ансамблі. Заспівали й журливої, і веселої.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: